Dzisiaj jest: 25 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
piątek, 18 marca 2016 12:55

TIR-em na Planty

Czwartek, parę minut przed południem. Na Plantach kierowca zaparkował potężną ciężarówkę, która nie miała prawa znaleźć się w centrum miasta – wyraźnie zakazują tego znaki drogowe. Efektem był słony mandat od policji i garść punktów karnych.

Wykroczenie zauważyli strażnicy miejscy, ale o interwencję poprosili policjantów, którzy mogą wymierzyć wyższą karę, niż Straż Miejska. Tak też się stało.

Wjazdy dużych ciężarówek do centrum Goleniowa są zabronione, a wyjątki od tej zasady ściśle określone. Kierowcy nie zwracają jednak uwagi na oznakowanie lub je lekceważą, kierują się wskazaniami nawigacji samochodowej, która najczęściej jest źle ustawiona (jak dla samochodów osobowych). Wykroczenia popełniają kierowcy ciężarówek jadących do przemysłowej części miasta za torami. Mają do dyspozycji łatwy i wygodny dojazd obwodnicą wschodnią, ale być może nawet o niej nie wiedzą lub też nie ma jej na nieaktualnych mapach w urządzeniach do nawigacji.

Sprawę przynajmniej częściowo mogą rozwiązać przedsiębiorcy zamawiający transporty do swoich firm. Wystarczy, jeśli wraz z zamówieniem prześlą mapkę ze schematem wygodnego i legalnego dojazdu do ich firm oraz uprzedzą, że w Goleniowie wjazd tirem do centrum dużo kosztuje.

PK06 Planty 2016 03 17 11 35 30

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl