Najważniejszym ośrodkiem upowszechniającym najprzeróżniejsze formy działalności artystycznej, jest w naszym mieście Goleniowski Dom Kultury. Z jego bazy lokalowej i opiekuńczych skrzydeł korzysta wiele grup muzycznych i tanecznych, koła zainteresowań, klub seniora i centrum wolontariatu. Ponadto GDK prowadzi Centrum Informacji Turystycznej. Nikt już chyba nie potrafi sobie wyobrazić miejskiego krajobrazu bez występów chóru dziecięcego Brzdąc, zespołów wokalnych, znanego w całym kraju Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej "Ina", Kapeli Goleniowskiej czy znanej z żywiołowych występów Orkiestry Dętej Wood & Brass Band. Kapitalne znaczenie do rozwoju osobowości i zainteresowań dzieci i młodzieży mają działające przy GDK Akademia Przedszkolaka, pracownia ekologiczna, pracownia wokalna. Bogate, wesołe życie towarzyskie pomimo podeszłego wieku prowadzą zawsze młodzi duchem członkowie Klubu Seniora "Relaks". Nie można też zapomnieć o mających w pomieszczeniach GDK swoje sale prób kilkunastu grupach rockowych.
Rokrocznie za sprawą Goleniowskiego Domu Kultury odbywa się w naszym mieście około pięćdziesięciu imprez kulturalnych. Do najważniejszych należą Międzynarodowy Festiwal Dziecięcej Twórczości Plastycznej pod patronatem Polskiego Komitetu Do Spraw UNESCO, na który spływają prace z całego świata, Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne "Nad Iną", Międzynarodowy Konkurs Modeli Kartonowych i Klasy "C", Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski. Goleniowski Dom Kultury organizuje również wiele festynów m.in. odbywających się w maju, czerwcu i wrześniu. W 2005 r. Goleniowski Dom Kultury został wybrany przez Stowarzyszenie "STER" najlepszą placówką kultury w kategorii miejsko-gminnej w Polsce, otrzymał też Certyfikat Jakości Centrum Aktywności Lokalnej.
Nie samymi działaniami GDK jednak Goleniów żyje. W ostatnich latach mocno swoją obecność zaznaczył w naszym mieście założony przez Gretę Kurylak chór Collegium Vocale, który występował już w kościele pw. św. Katarzyny, oraz szkolne zespoły dziecięce. Do najpopularniejszych należą Marudy ze Szkoły Podstawowej nr 2 i zespól wokalny Cantus z Gimnazjum nr 2. Największym osiągnięciem może pochwalić się wspomniana już Natalia Pastewska, która w 2004 roku zdobyłą grand prix Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu.
Nie ma tygodnia bez mniejszego lub większego wydarzenia kulturalnego, w naszym mieście po prostu nie można się nudzić!