Najświeższe wiadomości Aktualności, sport, kultura, edukacja. Poznaj miasto i region, skorzystaj z oferty Goleniowskiego Parku Przemysłowego. http://www.goleniow.pl Sat, 22 Jul 2017 02:39:07 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management pl-pl Jak zapobiec zalaniom? http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6084-jak-zapobiec-zalaniom? http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6084-jak-zapobiec-zalaniom? Jak zapobiec zalaniom?

Wiceburmistrz Henryk Zajko w piątek spotkał się z dużą grupą działkowców z kompleksu ogrodów przy ul. Bohaterów Warszawy, które pod koniec czerwca zostały zalane po obfitych opadach deszczu.

W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele goleniowskiego oddziału Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych oraz spółki GWiK. Rozmawiano o przyczynach zalania ogrodów, stanie urządzeń wodnych oraz sposobach zapobieżenia ewentualnym przyszłym podobnym zdarzeniom. Działkowcy zwracali uwagę, że w całej historii ogrodów przy Bohaterów Warszawy tak silne zalanie nie miało miejsca. Sugerowali potrzebę zwiększenia średnicy przepustów pod drogami znajdującymi się w pobliżu ogrodów i większej dbałości o stan rowów melioracyjnych. Po spotkaniu jego uczestnicy pojechali na teren ogrodów, by na miejscu zapoznać się ze stanem faktycznym.

Przyszłe działania chroniące ogrody muszą jednak uwzględniać interesy właścicieli domów leżących w pobliżu strumienia przepływającego przez teren działek. Nie ma wątpliwości, że ograniczony przepływ wody przez przepusty pod drogami w dużym stopniu ochronił przed zalaniem część posesji mieszkalnych przy ul. Bohaterów Warszawy i Emilii Gierczak. Gdyby woda nie została zatrzymana na terenie działek, doszłoby do zalania budynków mieszkalnych. Przyszłe rozwiązania muszą uwzględniać interesy wszystkich potencjalnie zainteresowanych.

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Miasto i Gmina Fri, 21 Jul 2017 10:21:56 +0000
Zgłoś swojego sołtysa do konkursu na Sołtysa Roku http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6083-zgłoś-swojego-sołtysa-do-konkursu-na-sołtysa-roku http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6083-zgłoś-swojego-sołtysa-do-konkursu-na-sołtysa-roku Zgłoś swojego sołtysa do konkursu na Sołtysa Roku

14 lipca rozpoczął się plebiscyt „Sołtys Roku 2017”, organizowany wspólnie przez Województwo Zachodniopomorskie oraz Polska Press Sp. z o.o.

Celem plebiscytu jest promowanie najbardziej aktywnych sołtysów, którzy pracują na rzecz aktywności lokalnej.

Plebiscyt ma charakter otwarty. Może do niego zostać zgłoszony sołtys z obszaru województwa zachodniopomorskiego w terminie od 14 do 27 lipca 2017 r. Głosowanie będzie odbywać się od 4 do 25 sierpnia br. w trzech formach: za pomocą SMS, aplikacji mobilnej w serwisie Facebook oraz kuponów plebiscytowych, dostępnych w papierowej wersji gazet.

Na trzech pierwszych laureatów czekają nagrody w wysokości po 5.000,00 zł oraz prezentacja sołectwa na łamach właściwego tygodnika „Głosu Dziennika Pomorza”.

Szczegóły i warunki udziału są określone w pdfzałączonym regulaminie.

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Miasto i Gmina Thu, 20 Jul 2017 09:48:47 +0000
Bezpłatne usługi opiekuńcze dla osób niesamodzielnych http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6082-bezpłatne-usługi-opiekuńcze-dla-osób-niesamodzielnych http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6082-bezpłatne-usługi-opiekuńcze-dla-osób-niesamodzielnych Bezpłatne usługi opiekuńcze dla osób niesamodzielnych

Masz chorego w rodzinie i potrzebujesz pomocy w opiece nad nim? Fundacja Rozwoju Społeczno-Gospodarczego oferuje bezpłatne usługi opiekuńcze i wynajem sprzętu rehabilitacyjnego dla osób niesamodzielnych z woj. zachodniopomorskiego w ramach projektu "Bezpłatne usługi opiekuńcze w woj. zachodniopomorskim".

Masz chorego w rodzinie i potrzebujesz pomocy w opiece nad nim? Fundacja Rozwoju Społeczno-Gospodarczego oferuje bezpłatne usługi opiekuńcze dla osób niesamodzielnych z woj. zachodniopomorskiego w ramach projektu "Bezpłatne usługi opiekuńcze w woj. zachodniopomorskim".

FRSG w ramach projektu oferuje bezpłatne świadczenie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania osób niesamodzielnych. Usługi wykonują opiekunki, wspierane przez pracowników specjalistycznych w celu zapewnienia wsparcia merytorycznego i profesjonalnego wykonania usług. W ramach usług opiekuńczych zapewniane są m.in.: pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczna, zapewnienie kontaktów z otoczeniem, usługi treningowe w zakresie uczenia i rozwijania umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia.

Bezpłatne usługi opiekuńcze w ramach projektu dostępne są dla osób, których dochód nie przekracza 951,00 zł na osobę samotnie gospodarującą lub 771,00 zł na osobę w rodzinie. Udział w oferowanych formach wsparcia jest całkowicie bezpłatny. Jeśli chcesz skorzystać ze wsparcia i/lub uzyskać więcej informacji – zadzwoń: 886 468 299  lub napisz: a.napierala@fundacjarozwoju.org.

 Projekt jest współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Miasto i Gmina Thu, 20 Jul 2017 09:29:52 +0000
Finisz bliski http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6081-finisz-bliski http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6081-finisz-bliski Finisz bliski

Kończy się generalny remont ul. Sienkiewicza. Do położenia została już tylko wierzchnia warstwa asfaltu.

Na tej krótkiej ulicy wyremontowano praktycznie wszystko, z podziemną infrastrukturą na czele. Ulica zmieniła się nie do poznania, a jeszcze wiosną była to chyba najbardziej zniszczona ulica w mieście.

Sienkiewicza

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Miasto i Gmina Wed, 19 Jul 2017 11:06:32 +0000
Międzynarodowy turniej szczypiorniaka http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6079-międzynarodowy-turniej-szczypiorniaka http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6079-międzynarodowy-turniej-szczypiorniaka Międzynarodowy turniej szczypiorniaka

W dniach 11 i 12 sierpnia br. w hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 rozgrywany będzie turniej piłki ręcznej kobiet Summer Cup. Wstęp darmowy, warto przyjść – na parkiecie pojawią się uznane drużyny.

Wystąpią zespoły m.in. aktualnego wicemistrza Białorusi – BNTU-Belaz Mińsk, aktualnego wicemistrza Polski – Metraco Zagłębie Lubin, jedna z najlepszych drużyn dywizji 1 w Norwegii – Skrim Kongsberg oraz SPR Pogoń Szczecin.

Będze to już szósta edycja tego wakacyjnego turnieju piłki ręcznej. Tym razem odbędzie się on w Goleniowie, który dysponuje nowoczesną halą sportową umożliwiającą rozgrywanie meczów wysokiej rangi. Hala powstała rok temu, a oficjalne otwarcie miało miejsce w grudniu. Wymiary obiektu to 24 m x 44 m x 7,0 m, co pozwala na rozgrywanie spotkań piłki ręcznej, siatkowej czy piłki nożnej halowej. Hala posiada trybuny, które mogą pomieścić 300 widzów.

Zawody rozgrywane będą w systemie każdy z każdym i trwać będą 2 x 30 minut.

Organizatorami turnieju są Gmina Goleniów, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Pogoń Szczecin oraz OSiR Goleniów. Szczegółowe informacje o turnieju są dostępne na oficjalnej stronie www.gsc2017.pl oraz na facebookowym profilu wydarzenia.

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Sport Mon, 17 Jul 2017 10:52:25 +0000
Nie ma co czekać... http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6078-nie-ma-co-czekać http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6078-nie-ma-co-czekać Nie ma co czekać...

Budowa nowych zbiorników retencyjnych i modernizacja kanału odwadniającego Goleniowski Park Przemysłowy to kolejne, niezbędne inwestycje w GPP.

Nawet wielkie lipcowe ulewy nie zagroziły bezpieczeństwu firm działających na terenie parku przemysłowego. Deszczówka spływająca z dachów i wybrukowanych placów bez problemu była odprowadzana. Ale GPP się rozbudowuje, dotychczasowe instalacje odwadniające mogą się okazać niewystarczające.

Lada moment rozpocznie się budowa siedziby firmy Bestseller, a to będzie kilkanaście kolejnych hektarów, z których trzeba będzie odprowadzać wody opadowe. Rozbudowują się również inne firmy. System rowów odwadniających oraz istniejące zbiorniki retencyjne mogą się okazać niewystarczającym zabezpieczeniem w przypadku kolejnych, obfitych opadów.

Jak mówi wiceburmistrz Tomasz Banach, konieczna jest modernizacja Kanału Jankowskiego – głównego cieku, którym odprowadzane są wody opadowe. Trzeba też pomyśleć o budowie kolejnych zbiorników retencyjnych. Szacuje się, że na ten cel trzeba będzie przeznaczyć około 4 ha gruntów gminnych. „Jeszcze nie wytypowaliśmy działek, które trzeba będzie wyłączyć ze sprzedaży i przeznaczyć na cele retencyjne, ale nad tym pracujemy. Myślimy też o przejęciu części Kanału Jankowskiego biegnącego przez GPP, by przebudować go i powiększyć jego przekrój. Działamy z wyprzedzeniem, nie możemy dopuścić, by któregoś dnia deszczówka zaczęła zalewać działające u nas firmy”.

DSC09190

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Miasto i Gmina Mon, 17 Jul 2017 10:45:00 +0000
Zawodnicy Taurusa z brązem i srebrem http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6077-zawodnicy-taurus-goleniow-braz-srebro-trzaskowski-jancelewicz http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6077-zawodnicy-taurus-goleniow-braz-srebro-trzaskowski-jancelewicz Zawodnicy Taurusa z brązem i srebrem

Marcin Trzaskowski został brązowym medalistą Mistrzostw Polski Kadetów w kategorii 70 kg, a wicemistrzynią Polski kadetek XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii 80 kg została Martyna Jancelewicz - oboje z Klubu Bokserskiego Taurus Goleniów.

Gratulujemy zawodnikom i ich trenerowi, Remigiuszowi Gajewskiemu.

{gal}aktualnosci/2017/07-17-taurus{/gal}

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Sport Mon, 17 Jul 2017 10:02:52 +0000
Trzeci na Mistrzostwach Europy http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6075-brąz-na-mistrzostwach-europy http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6075-brąz-na-mistrzostwach-europy Trzeci na Mistrzostwach Europy

Michał Rozmys, zawodnik UKS Barnim Goleniów, zdobył w sobotę w Bydgoszczy brązowy medal 11. Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy do lat 23 w biegu na 1500 m.

Zawodnik klubu Barnim Goleniów uzyskał rezultat 3.49,30. Zwyciężył Niemiec Marius Probst, a drugi był Czech Filip Sasinek. Michał Rozmys prowadził jeszcze ok. 30 m przed metą, lecz niestety zabrakło mu sił by zwyciężyć.

To kolejny sukces młodego zawodnika UKS Barnim. W roku 2016 zdobył on brązowy medal na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski seniorów w Bydgoszczy w biegu na 800 m.

Trenerem M.Rozmysa od kilku lat jest Jacek Kostrzeba.

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Sport Mon, 17 Jul 2017 08:29:05 +0000
Bieżnia nieczynna do 3 sierpnia http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6074-bieżnia-nieczynna-do-3-sierpnia http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6074-bieżnia-nieczynna-do-3-sierpnia Bieżnia nieczynna do 3 sierpnia

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie informuje, że w okresie od 19 lipca do 3 sierpnia 2017 r. bieżnia stadionu miejskiego OSiR będzie wyłączona z użytkowania. W tym okresie włoska firma produkująca wykładzinę MONDO prowadzić będzie prace naprawcze i konserwacyjne bieżni.

Obowiązuje bezwzględny zakaz wchodzenia na bieżnię. Za utrudnienia przepraszamy.

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Sport Fri, 14 Jul 2017 10:58:32 +0000
Sadowa i Baczyńskiego http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6073-sadowa-i-baczyńskiego http://www.goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6073-sadowa-i-baczyńskiego Sadowa i Baczyńskiego

Dokumentacja budowlana potrzebna do przebudowy parkingu przy ul. Sadowej powinna być gotowa do końca lipca. Budowy większego parkingu chce część mieszkańców osiedla.

Sama inwestycja przewidywana jest na przyszły rok, jeśli Rada Miejska zatwierdzi to zadanie przyjmując budżet na przyszły rok. Parking nie poprawi w istotny sposób sytuacji na osiedlu. Zdecydowanej poprawy można się spodziewać dopiero po wybudowaniu nowej drogi łączącej ul. Metalową z ul. Nowogardzką oraz parkingu dla pojazdów pracowników Zakładu Karnego. Nowa ulica powinna powstać do połowy roku 2019 (to też oczywiście jest zależne od decyzji Rady Miejskiej).

W propozycjach do przyszłorocznego budżetu ma się też znaleźć wniosek burmistrza o środki na opracowanie dokumentacji nawierzchni ul. Baczyńskiego, która od lat jest drogą gruntową.

{gal width=320 height=200}aktualnosci/2017/07-14-ulice{/gal}

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Miasto i Gmina Fri, 14 Jul 2017 10:11:35 +0000