Dzisiaj jest: 20 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Został uruchomiony adres e-mail na potrzeby Zakładu Aktywności Zawodowej. Wszelkich informacji można zasięgnąć pod adresem zaz@goleniow.pl.

Zakład Aktywności Zawodowej

W kwietniu tematem zajęć uczestników Pracowni Wspierania Rozwoju i Aktywności Zawodowej przygotowujących się do pracy w ZAZ są spotkania z historią miasta Goleniów. Trenerzy Aktywności wraz z wolontariuszem OPS przygotowali cykl spotkań upamiętniających 750 lecie nadania praw miejskich miastu Goleniów.

W związku z realizacją przez Gminę Goleniów dwóch projektów aktywujących osoby niepełnosprawne, została uruchomiona Pracownia Wspierania Rozwoju i Aktywności Zawodowej. Pracownia mieści się w budynku Centrum Handlowo-Usługowym Barnim przy ul. Barnima I 1/15 (była siedziba „Vectry”).

Rozpoczęło się szkolenie osób niepełnosprawnych, które od stycznia 2019 mają być pracownikami Zakładu Aktywności Zawodowej. Gmina Goleniów otrzymała na to niezbędne środki, wybrano firmy mające przygotować przyszłych pracowników ZAZ.

Gmina Goleniów z siedzibą w Goleniowie przy Pl. Lotników 1, zgodnie z art. 4 pkt 8 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017r., poz. 1579 z późn. zm.) zwraca się do Państwa z prośbą o złożenie oferty na zadanie p.n.: „Zakup i dostawa laptopów wraz z oprogramowaniem”.

3 lutego 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Goleniowie odbyło się spotkanie informacyjno-integracyjne dla Uczestników Projektu „Chcemy Więcej…” realizowanego przez Gminę Goleniów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zdobądź nowy zawód i podejmij zatrudnienie w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Goleniowskim Parku Przemysłowym! Zapraszamy do udziału w projekcie osoby niepełnosprawne i niepracujące zamieszkujące gminę Goleniów w wieku od 18 do 64 lat.

Zapraszamy na spotkanie informacyjno-integracyjne dotyczące projektu „CHCEMY WIĘCEJ - aktywna integracja społeczno-zawodowa niepełnosprawnych Mieszkanek i Mieszkańców gminy Goleniów - przygotowanie do pracy w nowo utworzonym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Goleniowskim Parku Przemysłowym”, które odbędzie się 3 lutego 2018 r. o godz. 10:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Goleniów.

Na śniadanie podatkowe, zorganizowane w ostatnią środę przez Deloitte Doradztwo Podatkowe, zaproszono inwestorów działających w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Zaproszenie przyjęło niemal trzydzieści firm, reprezentowanych najczęściej przez dyrektorów finansowych i głównych księgowych.

Gmina Goleniów otrzyma 9 milionów złotych dofinansowania do budowy Zakładu Aktywności Zawodowej na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego. Pokryje to około połowę kosztów budowy i wyposażenia tej ważnej dla osób niepełnosprawnych inwestycji.

20 kwietnia br. został rozstrzygnięty drugi konkurs na sfinansowanie szkolenia przyszłych pracowników goleniowskiego Zakładu Aktywności Zawodowej. Ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego województwa zostanie przeszkolone 115 osób mających pracować w ZAZ od stycznia 2019.

W czwartek, 9 marca marszałek Olgierd Geblewicz i burmistrz Robert Krupowicz podpisali umowę o przyznaniu 9 mln zł na budowę Zakładu Aktywności Zawodowej w Goleniowie.

Panie architektki z czarnkowskiego Centrum Projektowego C2 Magdalena Wilczyńska w czwartek przedstawiły w UGiM projekt Zakładu Aktywności Zawodowej, który ma powstać w Goleniowskim Parku Przemysłowym.

W programie „Misja Integracja” nowy Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zapowiada zmiany. Chce je przeprowadzić wspólnie ze środowiskiem osób z niepełnosprawnością.

Pełny zapis wywiadu jest dostępny pod adresem: http://www.pfron.org.pl/pl/wydarzenia/3252,Prezes-Zarzadu-PFRON-w-programie-Misja-Integracja.html. Poniżej prezentujemy materiał video z programu.

 

Ww wtorek, 5 stycznia br. podpisano umowę na zaprojektowanie goleniowskiego Zakładu Aktywności Zawodowej. Za 145 tys. zł wykona ją firma C2 Centrum Projektowe Magdalena Wilczyńska z Czarnkowa.

Wiele wskazuje na to, że zajęcia przygotowujące przyszłych niepełnosprawnych pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej da się prowadzić w nowoczesnym budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie. Dotąd wydawało się to niemożliwe ze względów formalnych.

Piotr Matławski od 1 sierpnia br. będzie pełnomocnikiem burmistrza ds. tworzenia w Goleniowie Zakładu Aktywności Zawodowej.

W ubiegły czwartek zorganizowane zostało spotkanie z goleniowskimi przedsiębiorcami, na których przedstawiciele Gminy Goleniów zaprezentowali im ideę Zakładu Aktywności Zawodowej oraz korzyści z ewentualnej z nim współpracy.

18 czerwca br. odbędzie się spotkanie burmistrza Roberta Krupowicza z goleniowskimi przedsiębiorcami. Rozmawiać mają o pomysłach na funkcjonowanie goleniowskiego Zakładu Aktywności Zawodowej, który zostanie utworzony w Goleniowskim Parku Przemysłowym.

8 czerwca nadarzy się okazja obejrzeć kołobrzeski ośrodek, zajmujący się osobami niepełnosprawnymi. Na zlecenie burmistrza Goleniowa organizowany jest wyjazd dla rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych, nauczycieli i opiekunów pracujących w instytucjach zajmujących się tymi osobami oraz wszystkich zainteresowanych tym tematem.

Spotkanie, które odbyło się 28 kwietnia br. w Urzędzie Gminy i Miasta jest pierwszym krokiem do stworzenia w Goleniowie - a dokładniej, na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego - zakładu aktywności zawodowej.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl