Dzisiaj jest: 7 Kwietnia 2020 roku    |    Imieniny: Donata, Herman, Rufin

Został uruchomiony adres e-mail na potrzeby Zakładu Aktywności Zawodowej. Wszelkich informacji można zasięgnąć pod adresem zaz@goleniow.pl.

poniedziałek, 06 kwietnia 2020 08:40

Bez odwiedzin na cmentarzach

Od dziś, tj. od poniedziałku 6 kwietnia br., zmuszeni jesteśmy zakazać wstępu na wszystkie cmentarze w gminie Goleniów. Nie będzie możliwości odwiedzenia grobów osób bliskich, co będzie dotkliwe szczególnie w Wielkim Tygodniu, w czasie, kiedy zazwyczaj udajemy się w tym celu na cmentarze. Niestety, zmuszeni jesteśmy wykonywać przepisy związane z rozszerzającą się epidemią wirusa SARS-CoV-2 i zapobiegać regularnie powtarzającym się na cmentarzu spotkaniom w gronie większym niż dwie osoby. Takie zdarzenia skutkują telefonami na komendę policji, interwencjami funkcjonariuszy i mandatami.

Zmieniony został termin wnoszenia opłat rocznych za 2020 rok za wieczyste użytkowanie gruntów i za przekształcenie prawa wieczystego użytkowania w prawo własności gruntu. W związku z epidemią koronawirusa termin wnoszenia opłat przedłużono do 30 czerwca 2020 roku.

Do 15 kwietnia można składać wnioski o mikrodotacje na kwotę do 5 tysięcy złotych. Wziąć udział w naborze mogą: fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne, koła gospodyń wiejskich oraz grupy inicjatywne i samopomocowe.

piątek, 03 kwietnia 2020 10:36

Pakiet Antykryzysowy dla przedsiębiorców

W ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego wprowadził zestaw wsparcia dla regionalnych przedsiębiorców i beneficjentów inicjatyw Banku Gospodarstwa Krajowego.

piątek, 03 kwietnia 2020 10:34

Rozwiązania dla cudzoziemców

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, 31 marca 2020 r. weszła w życie ustawa przewidująca m.in. szczególne rozwiązania dla cudzoziemców w Polsce. Przepisy umożliwią legalne pozostanie w kraju osobom, które chcą realizować dotychczasowy cel pobytu lub nie mogą opuścić Polski w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

poniedziałek, 30 marca 2020 07:57

Korespondencję wrzuć do skrzynki

Z uwagi na panująca epidemię oraz konieczność zamknięcia biura dla interesantów, przed wejściem do budynku Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja zainstalowana została „SKRZYNKA NA DOKUMENTY”, w której zostawiać można wszelką korespondencję kierowaną do przedsiębiorstwa.

czwartek, 26 marca 2020 08:50

Zapisy do XXXII Mili Niepodległości

W środę, 1 kwietnia rozpoczną się zapisy do tegorocznej, już 32. Goleniowskiej Mili Niepodległości. Organizatorzy mają nadzieję, że do 11 listopada epidemia koronawirusa wygaśnie i nie zakłóci przebiegu tej największej imprezy sportowej w Goleniowie.

Burmistrz Gminy Goleniów informuje o naborze na stanowisko: Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie.

W związku z pandemią koronawirusa oraz rozporządzeniem Ministra Zdrowia, od 26 marca br. do odwołania w autobusach komunikacji miejskiej wprowadza się zasadę, aby tylko połowa miejs siedzących w pojeździe była zajęta. W związku z tym, w najbardziej zatłoczonych kursach (linia nr 2 do Goleniowskiego Parku Przemysłowego, kursy nr 1, 2, 3, 5 i 6) podstawione zostaną dodatkowe autobusy. Godziny odjazdów pozostają bez zmian.

czwartek, 19 marca 2020 09:57

Transmisje na żywo