Dzisiaj jest: 15 Grudnia 2019 roku    |    Imieniny: Nina, Celina, Walerian

Został uruchomiony adres e-mail na potrzeby Zakładu Aktywności Zawodowej. Wszelkich informacji można zasięgnąć pod adresem zaz@goleniow.pl.

Administrator

Gmina Goleniów w porozumieniu z Przedsiębiorstwem PKS Gryfice uruchamia bezpłatne przejazdy dla mieszkańców z miejscowości, do których nie docierała dotychczas goleniowska komunikacja miejska. Darmowymi przejazdami objęci zostają mieszkańcy miejscowości: Bolesławice, Gniazdowo, Ininka, Kamieniska, Mosty Osiedle, Święta, Tarnowiec.

Rodzaj kursu Godzina odjazdu Rodzaj kursu Godzina odjazdu Uwagi
1 Bolesławice – Goleniów 06:05 Goleniów – Bolesławice 15:23 -
2 Gniazdowo – Goleniów 06:40 Goleniów – Gniazdowo 14:25 -
3 Ininka – Goleniów 07:20 Goleniów – Ininka 14:25 Odjazd z parkingu
przy Villa Park
4 Kamieniska – Goleniów 06:00 Goleniów – Kamieniska 15:23 -
5 Mosty Osiedle – Goleniów 07:10 Goleniów – Mosty Osiedle 12:50 Odjazd z parkingu
przy Villa Park
6 Święta – Goleniów 06:00 Goleniów – Święta 15:23 -
7 Tarnowiec – Goleniów 07:15 Goleniów – Tarnowiec 15:45 -

Z bezpłatnych przejazdów będzie można skorzystać od 2 stycznia 2020 roku do 31 grudnia 2020 roku na podstawie karnetu. Karnet można otrzymać po złożeniu wniosku o wydanie karnetu.

odtPobierz wniosek do samodzielnego wydruku lub odbierz go w Biurze Obsługi Interesanta (BOI) Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie, Pl. Lotników 1, 72-100 Goleniów.

Przyjmowanie wniosków o wydanie karnetu rozpoczynamy od dnia 16 grudnia 2019 r. Wniosek można dostarczyć w formie pisemnej lub przesłać odręcznie wypełniony wniosek na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Na podstawie wniosku złożonego przez osobę zainteresowaną przygotowany zostanie imienny karnet uprawniający do darmowego przejazdu ściśle określonym kursem autobusowym.

W czasie korzystania z przejazdu pasażer obowiązany jest posiadać przy sobie ważny karnet oraz dokument potwierdzający tożsamość, i okazywać je na żądanie obsługi autobusu i organów kontroli. Dokumentem potwierdzającym tożsamość może być dowód osobisty, zaś w przypadku dzieci i młodzieży szkolnej legitymacja uczniowska.

Uwaga! Bezpłatne przejazdy nie dotyczą mieszkańców wymienionych powyżej miejscowości, którzy są uczestnikami programu „Goleniów is coool”. Akcja nie dotyczy uczniów  goleniowskich szkół podstawowych.

czwartek, 12 grudnia 2019 12:11

XVI sesja Rady Miejskiej

W środę, 18 grudnia 2019 r. odbędzie się XVI sesja Rady Miejskiej w Goleniowie. Obrady rozpoczną się o godz. 11.00 w sali posiedzeń UGiM w Goleniowie.

poniedziałek, 09 grudnia 2019 12:34

Zmiana stawek podatku od nieruchomości

Od przyszłego roku zmieniają się stawki podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców. Radni poparli projekt burmistrza gminy i przedsiębiorcy za 1 m kw powierzchni budynków związanych z prowadzeniem działalności zapłacą w przyszłym roku 21,92 zł (18,43 zł obecnie). A od gruntów związanych z działalnością gospodarczą podatek wyniesie 0,85 zł za 1 m kw (obecnie 0,72 zł) Stawka podatku od budynków mieszkalnych zmienia się z 0,60 zł do 0,65 zł za 1 m kw powierzchni mieszkalnej.

środa, 04 grudnia 2019 10:14

Mikołaje i nie tylko

Tegoroczne spotkanie z Mikołajem będzie wyjątkowe. Goleniowski Dom Kultury, który organizuje coroczny festyn na Plantach "Mikołaje są wśród nas" zaprasza do udziału w nowej formule wydarzenia. Ośrodek Sportu i Rekreacji proponuje zabawę na lodowisku, a OKS Center MD Goleniów - piłkarski turniej.

środa, 04 grudnia 2019 09:15

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

W poniedziałek, 9 grudnia br. o godz. 8.30 rozpocznie się nadzwyczajna XV sesja Rady Miejskiej w Goleniowie, zwołana na wniosek Burmistrza Gminy Goleniów.

Od 16 do 20 grudnia 2019 roku na terenie miasta Goleniów odbędzie się kilka głośnych prób uruchomienia syren alarmowych. Próby zostaną przeprowadzone w związku z modernizacją akustycznego systemu alarmowego miasta.

piątek, 29 listopada 2019 10:03

Zmarł Zdzisław Borowiak

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 25 listopada zmarł Zdzisław Borowiak. Przez wiele lat był mieszkańcem Goleniowa, od 1993 r. pracował tu jako lekarz-ginekolog. Przez dwie kadencje był radnym Rady Miejskiej w Goleniowie. Od kilku lat ciężko chorował.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Goleniowie Sp. z o.o. informuje, że przydział miejsc handlowych w ramach Festynu Świąteczno-Noworocznego przy ulicy Zielona Droga w Goleniowie w okresie od 13.12.2019 r. do 01.01.2020 r. odbędzie się w formie licytacji ustnej.