Dzisiaj jest: 20 Września 2017 roku    |    Imieniny: Renata, Filipina, Eustachy
Wyświetlenie artykułów z etykietą: solectwa
czwartek, 14 września 2017 09:34

Pierwszy numer "Wieści z Bezdroży"

Stowarzyszenie Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego wydało właśnie pierwszy numer swojej gazety pod tytułem "Wieści z Bezdroży". W słowie wstępnym do pierwszego numeru Zbigniew Łukaszewski, prezes LGD informuje, że publikacja ma na celu wspieranie rozwoju obszarów wiejskich oraz pomoc w pracy sołtysów, członków rad sołeckich oraz wszystkich osób aktywnych, działających na rzecz rozwoju swoich miejscowości.

piątek, 01 września 2017 09:51

KRUS oferuje pomoc rolnikom

W związku ze stratami poniesionymi przez rolników w wyniku wystąpienia wichur i nawałnic w bieżącym roku, Prezes Kasy KRUS wystosował pismo do rolników o możliwości odroczenia terminów płatności składek i zmiany warunków dotychczas przyznanych ulg.

wtorek, 29 sierpnia 2017 07:47

Goleniowskie dożynki

Msza za rolników w kościele św. Jerzego i festyn w parku przy ul. Szczecińskiej – dożynki odbyły się w nowym miejscu i w zmienionej formule. Sądząc po liczbie uczestników, zmiany przypadły goleniowianom do gustu.

wtorek, 29 sierpnia 2017 07:31

KOWR dla rolników

Informujemy, że z dniem 1 września 2017 r. rozpoczyna działalność Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, powstały w wyniku połączenia Agencji Nieruchomości Rolnych i Agencji Rynku Rolnego.

Dział: Miasto i Gmina

W związku z organizacją XXX Barzkowickich Targów Rolnych "Agro Pomerania" - Rolnicza Stolica Pomorza Zachodniego, które odbędą się w dniach 8-10.09.2017 r., Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach serdecznie zaprasza osoby zajmujące się sprzedażą bezpośrednią produktów rolnych do udziału w tegorocznej edycji targów.

Dział: Miasto i Gmina

14 lipca rozpoczął się plebiscyt „Sołtys Roku 2017”, organizowany wspólnie przez Województwo Zachodniopomorskie oraz Polska Press Sp. z o.o.

wtorek, 27 czerwca 2017 12:34

Uwaga na groźbę pomoru świń

Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu kolejnego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce. Jest to trzydzieste ósme ognisko choroby u świń domowych od początku występowania ASF w Polsce (tj. od 17 lutego 2014 r.), a piętnaste w bieżącym roku.

sobota, 11 lutego 2017 22:55

Granty dla sołectw

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza do udziału w konkursie „Granty sołeckie 2017”. Pula środków w konkursie to 500.000,00 zł

środa, 16 listopada 2016 06:48

Pokażcie, czego chcecie

Nie było dotąd w zwyczaju pytać dzieci, co chcą mieć na swoim placu zabaw. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Komarowie swoje oczekiwania wyrazili w formie makiet przygotowanych na konkurs pod patronatem burmistrza Goleniowa. Przed jego gabinetem od wtorku wystawiane jest sześć prac pokazujących dziecięce wizje.

czwartek, 05 maja 2016 08:23

Kto zostanie sołtysem roku?

Do 31 maja wydłużony został termin nadsyłania kandydatów do konkursu o tytuł „Sołtysa Roku 2016”.