Dzisiaj jest: 22 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
Wyświetlenie artykułów z etykietą: solectwa
piątek, 13 kwietnia 2018 13:27

Sołtysi nie chcą szacować szkód

Obowiązująca od 1 kwietnia br. nowelizacja ustawy Prawo łowieckie nałożyła na sołtysów obowiązek pracy w komisjach szacujących szkody w uprawach polowych wyrządzone przez zwierzynę łowną. Zanosi się na to, że sołtysi gremialnie odmówią wykonywania tego obowiązku.

czwartek, 15 lutego 2018 13:13

W sprawie lamp w Żółwiej Błoci

W czwartek w Urzędzie Gminy i Miasta odbyło się spotkanie dotyczące m.in. oświetlenia we wsi Żółwia Błoć. Uczestniczyli w nim pani Teresa Jancelewicz (sołtys wsi Żółwia Błoć), dyrektor Wydziału Dróg Powiatowych w starostwie Bogusław Zaborowski, przedstawiciel firmy ENEA Oświetlenie, projektujący oświetlenie Leon Zuń oraz pracownicy Wydziału Gospodarki Gminnej UGiM w Goleniowie.

Dział: Miasto i Gmina

Marszałek województwa przeznacza 1,8 mln zł na granty sołeckie, które będą przeznaczone m.in. na: miejsca aktywności sportowej, ścieżki spacerowe, place zabaw, siłownie pod chmurką czy modernizacje świetlic. Jeszcze w lutym zostaną przedstawione zasady podziału i wykorzystania tych środków.

poniedziałek, 29 stycznia 2018 08:44

Wnioski o płatności bezpośrednie

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zachęca do składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW przy pomocy nowej aplikacji eWniosekPlus.

środa, 24 stycznia 2018 11:37

Zlot Sołtysów

Stowarzyszenie Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego informuje o zbliżającym się terminie rekrutacji uczestników kolejnego „Zlotu Sołtysów”. Zlot organizowany jest w terminie 7 – 8 kwietnia br. w Niechorzu. LGD zaprasza do udziału wszystkich chętnych sołtysów, członków rad sołeckich oraz osoby aktywnie działające na obszarach wiejskich powiatu goleniowskiego.

czwartek, 18 stycznia 2018 09:14

Utwardzanie dróg gruntowych

W tym roku 25 odcinków dróg gruntowych zostanie utwardzonych betonowymi płytami. Dzięki temu poprawią się warunki dojazdu do wielu posesji na terenach wiejskich. Drogi do remontu wskazuje Komisja Rozwoju Obszarów Wiejskich Rady Miejskiej w Goleniowie w uzgodnieniu z sołtysami miejscowości.

Dział: Miasto i Gmina

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje zainteresowanych o zakaźnych chorobach zawodowych rolników i związanych z nimi świadczeniach, wypłacanych przez KRUS.

wtorek, 12 grudnia 2017 10:04

Spotkanie w sprawie wody

We wtorek, 12 grudnia odbyło się spotkanie wiceburmistrza Henryka Zajko z mieszkańcami i ewentualnymi przyszłymi mieszkańcami tej wsi. Tematem było zaopatrzenie w wodę sześciu domów stojących na obrzeżu wsi oraz kompleksu gruntów rolnych, który może być w przyszłości przekształcony w działki budowlane.

wtorek, 21 listopada 2017 13:24

"Wieści z Bezdroży" po raz drugi

Stowarzyszenie Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego wydało właśnie drugi numer swojej gazety pod tytułem "Wieści z Bezdroży". Publikacja ma na celu wspieranie rozwoju obszarów wiejskich oraz pomoc w pracy sołtysów, członków rad sołeckich oraz wszystkich osób aktywnych, działających na rzecz rozwoju swoich miejscowości. Gazeta jest bezpłatna, kolportowana jest na terenach wiejskich powiatu goleniowskiego.

środa, 25 października 2017 07:55

Szkolenie KOWR dla rolników

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza rolników z powiatu goleniowskiego na spotkanie informacyjno-szkoleniowe "Zasady dzierżawy oraz sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa według nowych wytycznych i zarządzeń Dyrektora Genralnego KOWR".