Dzisiaj jest: 21 Stycznia 2019 roku    |    Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
piątek, 08 września 2017 10:42

Dom mody inwestuje w Goleniowie

Globalny dom mody BESTSELLER zbuduje europejskie centrum logistyki e-commerce w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Powstaną magazyn oraz trzykondygnacyjny budynek biurowo-socjalny, o łącznej powierzchni 120 tys. m2.

Oprócz samego magazynu, projekt uwzględnia studio fotograficzne wielkości 1 tys. m2, dział wsparcia technologicznego, centrum szkoleniowe, kantynę i salon wystawienniczy.
Goleniowskie centrum dystrybucji będzie obsługiwać klientów z 15 krajów Europy. Do 2020 roku BESTSELLER spodziewa się zatrudnić w Goleniowie 1000 osób, a do 2025 roku liczba pracowników ma wzrosnąć do 1600, włączając pracowników magazynowych, personel biurowy i techniczny, fotografów, menedżerów i liderów zespołów.

Nieustannie obserwujemy rosnący popyt, a nowe centrum logistyki e-commerce zapewni niezbędną zdolność jego zaspokajania w przyszłości. Z niecierpliwością oczekujemy, aż staniemy się częścią Goleniowskiego Parku Przemysłowego. Współpracujemy ściśle z przedstawicielami gminy i powiatu, a także z władzami regionalnymi, w celu stworzenia wyjątkowego miejsca pracy, odzwierciedlającego nasze zaufanie do ludzi, wartości korporacyjne i modowy profil – powiedział Michael Fynboe, szef E-commerce Operations w BESTSELLER.
BESTSELLER zakupił teren inwestycyjny w czerwcu. Trwają już przygotowania do budowy, której rozpoczęcie zaplanowano na jesień 2017 r. Harmonogram zakłada wyposażenie obiektu do wiosny 2019 r. i rozpoczęcie działalności na pełnych obrotach latem 2019 r.

Oddziaływanie lokalne
–To największa i jedna z najciekawszych inwestycji w Goleniowskim Parku Przemysłowym ostatnich lat. Rozmowy z BESTSELLEREM trwają od jesieni ubiegłego roku i w tym czasie przedstawiciele inwestora odwiedzili Goleniów wiele razy ­– powiedział Robert Krupowicz, burmistrz Goleniowa. – Niemałą rolę w przyciągnięciu inwestora do naszej gminy odegrał goleniowski Klaster eBiznesu Pomorza Zachodniego, którego Gmina Goleniów jest członkiem wspierającym. W rywalizacji o BESTSELLERA konkurowaliśmy nie tylko ze Stargardem i Gardnem, ale również z Niemcami.
– Inwestycja BESTSELLERA jest wielkim impulsem dla regionu, nie tylko dlatego, że obejmuje dwie nasze inteligentne specjalizacje: logistykę i usługi przyszłości, ale również z powodu atrakcyjnych miejsc pracy i warunków, które wyznaczą nowy standard dla innych pracowdawców – dodał marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.


O BESTSELLER
BESTSELLER to międzynarodowa firma rodzinna, zatrudniająca na świecie ponad 15 000 osób. Z ponad 20 odrębnymi markami modowymi w ofercie, BESTSELLER dostarcza ubrania i akcesoria dla kobiet, mężczyzn, nastolatków i dzieci. Produkty są sprzedawane pod różnymi markami, takimi jak JACK & JONES, ONLY, SELECTED i VERO MODA i można je kupić zarówno przez internet, jak i w około 2 700 sklepach sieciowych, 15 000 domach towarowych w 70 krajach, w niemal całej Europie, na Środkowym Wschodzie, w Ameryce Północnej i Łacińskiej, w Australii i Indiach.
Przychody firmy za 2015 rok wyniosły 3,1 mld euro.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.