Dzisiaj jest: 15 Kwietnia 2021 roku    |    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc

sortowanie smieci wyszukiwarka smieci

telefony epuap

poniedziałek, 16 grudnia 2013 13:08

Smaki i zapachy wigilii

Konkurs tradycyjnych potraw wigilijnych organizowany przez Goleniowski Dom Kultury niezmiennie od lat cieszy się dużą popularnością tak osób biorących w nim udział jak i publiczności, która podpatruje, co i jak można (i należy) na stół wigilijny podać.

Podobnie było w miniona niedzielę (15 grudnia 2013 r.). Konkursowe potrawy prezentowane były na 16 stołach przez ponad 20 osób. Jury pracujące pod kierunkiem szefa kuchni hoteli „Radisson” Wiesława Kartasińskiego (w jego składzie byli między innymi burmistrz Robert Krupowicz, przewodniczący RM Czesław Majdak, starosta Tomasz Stanisławski i przewodniczący RP Witold Kaleczyc) miało sporo pracy, by wybrać te najsmaczniejsze, a przy tym swym wyglądem i zapachem pobudzające i inne zmysły. Wybór był trudny i nagród wiele; my podajemy tylko 3 pierwsze miejsca:

Zupy i barszcze:

I – Urszula Grajek (UTW) za zupę borowikowo-podgrzybkową z łazankami,

II – Zespół Szkół za barszcz z fasolą i uszkami,

III – Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 2 za barszcz z uszkami;

 

Potrawy z ryb:

I – Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół nr 1 za pasztet ze szczupaka oraz Paulina Pietrzak i Agnieszka Oleszek za nadziewanego zawijańca,

I – Ewelina Janczak i Józefa Szczęsna za karpia faszerowanego w galarecie,

II – Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 1 za karpia w galarecie;

 

Ciasta i wypieki:

I – Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 1 za tort kawowo-makowy oraz Paulina Pietrzak i Agnieszka Oleszek za bakaliową niespodziankę,

II – Rada Rodziców Gimnazjum nr 1 za czekoladową fantazję,

III – Technikum nr 1 z Maszewa za tort makowo-czekoladowy;


Pierogi i inne potrawy wigilijne:

I - Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół nr 1 za gołąbki w sosie grzybowym,

II – Ewelina Janczak i Józefa Szczęsna za sakiewki z grzybami i kapustą,

III – Rada Rodziców Zespołu szkół nr 1 za kotlety z kaszy i ryżu w sosie borowikowym.

Nagrodę Grand Prix otrzymała pani Teresa Chojnacka z Węgorzy za zupę borowikową.

W trakcie obrad jury mistrz kucharski Tadeusz Felbur tłumaczył, w jaki sposób na wigilijną wieczerzę przyrządzić faszerowanego szczupaka w galarecie, a podczas wręczania nagród kolędy śpiewał zespół „Alepak”.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.