wielkanoc glowna

Dzisiaj jest: 29 Marca 2024 roku    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
poniedziałek, 10 grudnia 2012 12:19

Wolontariusze i country

Blisko 40 wolontariuszy uhonorowanych zostało dyplomami i drobnymi upominkami podczas uroczystości zorganizowanej 8 grudnia 2012 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu. Tegoroczną imprezę na zlecenie Gminy Goleniów zorganizowało w stylu country Stowarzyszenie Brama Vitae. Poprowadzili ją Iwona Skotowska i Leszek Biały, a dyplomy i upominki wolontariuszom wręczali zastępca burmistrza Henryk Zajko oraz przewodniczący Rady Forum Organizacji Pozarządowych Mieczysław Bździuch.

W Gminie Goleniów działa aktualnie ponad 70 organizacji pozarządowych - zarówno  ogólnopolskie jak i lokalne. Zgodnie z tym, co ustalono podczas ostatniego spotkania organizacji, każda z nich mogła zgłosić do wyróżnienia jedną osobę. Zgłoszono 39 wolontariuszy. Poniżej podajemy listę osób nagrodzonych za szczególnie aktywną pracę w 2012 roku:

Anna Podlewska - Stowarzyszenie "Pro", Kazimierz Maj -  Stowarzyszenie Barnim, Anna Łunkiewicz - Klub Seniora Relaks, Zdzisław Emilianowicz - Związek  Inwalidów Wojennych RP, Natalia Grzyb - Stow. Goleniowskiej Siatkówki, Kazimiera Goc - Polski Czerwony Krzyż, Joanna Stanuch - Piotrowicz - Stowarzyszenie Niepokonani, Krzysztof Winiarski - MKS "Ina", Danuta Grotkowska - Stowarzyszenie Helenów, Marta Jacewicz - Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Alicja Straszyńska - Polski Związek Niewidomych, Renata Ostoja-Hełczyńska - Uniwersytet III Wieku, Elżbieta Abramczyk - Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policji, Grzegorz Pejta - LUKS Promień Mosty, Stanisław Miczek - Stowarzyszenie. Brama Vitae, Krzysztof Szydłowski - Polski Komitet Pomocy Społecznej, Urszula Brzozowska - Klub Seniora Rytm, Witold Morawski - Związek Żołnierzy Wojska Polskiego, Andrzej Domaradzki - LUKS Duet, Ewa Boryszek - Stowarzyszenie Collegium Vocale, Jerzy Świderski - Stowarzyszenie Brydża Sportowego, Henryk Wesołowski - Związek Emerytów i Rencistów Służby Więziennej, Paweł Borucki - OKS Helenów, Mariusz Nowak - Stowarzyszenie "Grodnica" Kliniska Wielkie, Katarzyna Woźniak - Stowarzyszenie "Zapiecek" Danowo, Waldemar Szarek - UKS Feniks Żdżary, Magdalena Skórzewska - UKS Leśnik, Zbigniew Fijałkowski - Stowarzyszenie Chrześcijańska Służba Charytatywna, Iwona Kubiak - Stowarzyszenie "Sobótka" Mosty, Maria Komperda - Stowarzyszenie "Dąb" Burowo, Teresa Dołęga - Caritas przy parafii św. Katarzyny, Maria Nowak - Stow. Kobiet z Problemem Onkologicznym Ewa, Joanna Czajkowska-Lisiak - Związek Harcerstwa Polskiego, Łukasz Ogonowski - Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Ewelina Jędrzejewska-Gietka, Paweł Szewczyk, Anna Mazur, Karolina Iwaniszyn i Małgorzata Lewandowska - Goleniowskie Centrum Wolontariatu.

Upominek muzyczny, adresowany do wszystkich wolontariuszy, stanowiły piosenki w wykonaniu Anny Rynkiewicz, Gabrieli Kowalskiej, Julii Małeckiej i Karoliny Połejko ze studia wokalnego GDK Doroty Gołębiowskiej oraz wiązanka melodii i tańców country w wykonaniu najstarszej grupy Zespołu Pieśni i tańca "Ina".