Dzisiaj jest: 20 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
środa, 20 lipca 2016 12:13

Teatr Brama w Japonii

Teatr Brama Goleniów w pierwszych dnia sierpnia będzie przebywać w Japonii na Światowym Festiwalu Sztuki Dziecięcej w Toyamie (The World Festival of Children’s Performing Arts in Toyama). Teatr Brama został zaproszony do prezentacji spektaklu „Sen marudy” - spektaklu dla dzieci, granego bez użycia słów, który pokazywany był wielokrotnie w Goleniowie.

Wyjazd finansowany jest przez organizatorów i Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie.  Celem festiwalu jest wymiana doświadczeń i przegląd form teatralnych dla najmłodszych z różnych stron świata, a Teatr Brama jest jedyny reprezentantem z Polski.

Ten ogromny festiwal organizowany jest co cztery lata i wypełnia niemal całe półmilionowe miasto. W trakcie festiwalu odbywać się także będą wydarzenia promujące uczestniczące państwa ( w tym także Polskę), seminaria i warsztaty, które poświęcony będą formom edukacji dzieci i młodzieży w duchu kreatywności. Poza Teatrem Brama pojawią się zespoły min. z Australii, Belgii, Chin, Czech, Ekwadoru, Egiptu, Hong Kongu,  Węgier, Indonezji, Korei Południowej,  Litwy,  Malezji, Monako, Maroko, Nepalu,  Rosji, Singapuru,  Słowacji, Sri Lanki, Ugandy,  USA, Wietnamu i Japonii.

toyama opening

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl