Dzisiaj jest: 1 Czerwca 2023 roku    |    Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad
Goleniów - serwis Gminy i Miasta Goleniów
Miesiąc
Miesiąc
Wykaz
Wykaz
Tydzień
Tydzień
Dzień
Dzień
Kategorie
Kategorie
Znajdź
Znajdź
get as iCal
get as iCal
Print
Print
Wydarzenie: 'Zostań Dawcą Szpiku - Pomóż Adamowi I Innym' Print
  Czas wolny
Data: sobota, 20 czerwca 2015 - 09:00
Czas trwania: 6 godziny
Miejsce:
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Konstytucji 3 Maja 26, Goleniów
Email:
URL:

przeciwko-bialaczce

Adam Kordykiewicz jest 50-letnim mieszkańcem Chociwla. Bardzo kocha swoich trzech synów: 14-letniego Marka, 15-letniego Mariusza oraz 19-letniego Artura. Życzliwy, można liczyć na jego pomoc. Jego pasją była gra na gitarze. Kilkanaście lat pracował w przemyśle drzewnym, jednak w wyniku zwolnień grupowych stracił pracę. Wtedy postanowił spróbować swoich sił w stolarstwie i otworzył własną działalność gospodarczą. Do pracy podchodził z pasją. W pewnym momencie wszystko zostało przerwane. Przez ostatnie trzy lata, Adam zmaga się z wieloma chorobami.
Uniemożliwiły mu one dalsze kontynuowanie działalności oraz wykończenie domu, który budował dla swojej rodziny. Nieszczęśliwie w lutym tego roku Adam usłyszał przerażającą diagnozę - ostra białaczka szpikowa.
Jedyną szansą na powrót Adama do zdrowia i rodziny jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Dlatego rodzina i przyjaciele wraz z Fundacją DKMSPolska organizują akcję „Pomóż Adamowi i Innym!”. To Tymożesz zostać potencjalnym Dawcą!
„Bardzo proszę o pomoc w tworzeniu bazy potencjalnych dawców szpiku. Tak niewiele trzeba, aby się zarejestrować. Być może to Ty uratujesz komuś życie.” – zachęca Adam.
Znajdź w kalendarzu

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.