Dzisiaj jest: 30 Września 2023 roku    |    Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Goleniów - serwis Gminy i Miasta Goleniów
Miesiąc
Miesiąc
Wykaz
Wykaz
Tydzień
Tydzień
Dzień
Dzień
Kategorie
Kategorie
Znajdź
Znajdź
get as iCal
get as iCal
Print
Print
Wydarzenie: 'Koncert Metal Church + Tytan' Print
  Koncerty
Data: piątek, 06 października 2023 - 19:00

MetalChurch

Założony w 1980 roku w San Francisco Metal Church składał się z wokalisty Davida Wayne'a, gitarzystów Kurdta Vanderhoofa i Craiga Wellsa, basisty Duke'a Ericksona i perkusisty Kirka Arringtona. Debiutancki album z 1985 roku, nagrany w czasach, gdy gatunek thrash/speed metal wciąż ewoluował, wywołał ogromny rozgłos na scenie, podobnie jak jego następca „The Dark”.
Zespół faktycznie nabrał tempa, gdy Wayne odszedł i został zastąpiony przez Mike'a Howe'a na albumie „Blessing In Disguise” z 1989 roku. Kurdt Vanderhoof opuścił zespół po nagraniu tego albumu z powodu niechęci do koncertowania i został zastąpiony przez technika gitarowego Metalliki, Johna Marshalla. Vanderhoof pozostał kompozytorem grupy na „The Human Factor” z 1991 roku, prawdopodobnie najbardziej świadomym społecznie albumie zespołu.
Pojawienie się alternatywnego rocka i problemy z wytwórnią płytową przyczyniły się do zagubienia artystycznego na płycie „Hanging In The Balance” z 1993 roku, a Metal Church ostatecznie się rozwiązał. W 1999 roku pierwotny skład grupy - Wayne, Vanderhoof, Wells, Erickson i Arrington - połączył się ponownie i wydał album „Masterpeace”. W następnych latach grupa przechodziła liczne zmiany w składzie, a jej członkowie zajmowali się innymi projektami.
W 2004 roku zespół wydał swój siódmy album, chwalony przez krytyków „Weight Of The World”, na którym zadebiutował wokalista Ronny Munroe. Następnego roku David Wayne zmarł z powodu komplikacji wynikających z wypadku samochodowego. Album „A Light In The Dark” z 2006 roku zawierał ponownie nagrany „Watch The Children Pray” z 1986 roku jako hołd dla ich zmarłego kompana. Krótko po wydaniu w 2009 roku albumu „This Present Wasteland”, zespół po raz kolejny ogłosił zakończenie działalności. Koncert z okazji ponownego spotkania w 2012 roku ostatecznie zaprowadził muzyków z powrotem do studia.
„Generation Nothing”, dziesiąty album studyjny Metal Church, pojawił się na rynku w następnym roku, a „XI” został wydany na początku roku 2016, ponowanie z Mike'em Howe'm. Album koncertowy dokumentujący trasę koncertową z udziałem Howe'a ukazał się w następnym roku pod tytułem „Classic Live”. Kontynuując swoją płodną passę, pod koniec 2018 roku Metal Church wydał dwunastą płytę „Damned If You Do”. 26 lipca 2021 roku Mike Howe zmarł w swoim domu w Kalifornii. Miał 55 lat.
2 lutego br. Kurdt Vanderhoof ogłosił na Facebook’u, że nowym wokalistą Metal Church został Marc Lopes, znany z Ross The Boss i Let Us Prey. 23 marca br. ukazał się pierwszy singiel z nowego albumu „Congregation Of Annihilation”, który ujrzy światło dzienne 26 maja br.
Aktualny skład Metal Church:
Kurdt Vanderhoof - gitara
Steve Unger - bas
Rick van Zandt - gitara
Stet Howland - bębny
Marc Lopes - śpiew
Metal Church w sieci:
www.metalchurchofficial.com/
www.facebook.com/OfficialMetalChurch
twitter.com/metalchurchis1
www.instagram.com/metalchurchofficial/
www.youtube.com/watch?v=ary17dRnC3o&feature=youtu.be
Tytan to brytyjski zespół heavymetalowy, uważany za część Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu, znany z ciężkich riffów przeplatanych epickimi, melodyjnymi wokalami. Założony w 1981 roku m.in. przez oryginalnego basistę Angel Witch Kevina Riddlesa.
Po dwóch albumach studyjnych („Rough Justice” z 1985 i „Justice Served” z 2017) i kilku zmianach w składzie, Tytan kontynuuje koncertowanie, grając na brytyjskich i europejskich festiwalach, w szczególności na Keep It True Rising 2 w 2022 roku. Obecnie zespół pracuje nad trzecim albumem, spodziewanym w 2023 roku.
Aktualny skład Tytan:
Tony Coldham – śpiew
Kevin Riddles - bas
Andy Thompson – klawisze
Garry „Magpie” Bowler – bębny
Chris Borsberry - gitara
Koncert organizuje Rock Hard Ride Free we współpracy ze Stowarzyszeniem Motocyklistów Goleniowskich i Goleniowskim Domem Kultury.
Bilety, w cenie 110 zł w przedsprzedaży i 130 zł w dniu koncertu, wyłącznie gotówką, kupicie w następujących miejscach:
Goleniów:
- Chopper Burgers, Barnima 1/13a
- Qult Kafka, Dworcowa 1a
- Kawowe Alternatywy, Plac Lotników 2
Szczecin:
- Sklep Muzyczny Rockman, Wyszyńskiego 12
- Elysium sklep z dobrym piwem, Monte Cassino 5
Reszta świata:
rezerwacje poprzez wiadomość do RHRF. Bilety odbierzecie na wejściu w cenie 130 zł.Znajdź w kalendarzu

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.