Jacek "Budyń" Szymkiewicz to artysta znany z zespołów Pogodno i Babu Król, a także z nagrań solowych, firmowanych ksywką Budyń. Jego pierwszy solowy album "Kilof" trafił do sklepów w roku 2004 i od tamtej pory możemy obserwować ewolucję muzyczną artysty, który umiejętnie łączy takie gatunki jak rock alternatywny, punk czy nawet rap. Muzyka Budynia jest niejednorodna, pokazuje bardzo szeroką perspektywę oraz jest wyrazem jego bezkompromisowej postawy wobec otaczającej nas rzeczywistości. Na nowym albumie zatytułowanym "Ukryte Do Wiadomości", Budyń połączył siły z formacją Chango, dzięki czemu jego muzyka wzbogaciła się o elementy funku, jazzu i psychodelii. Budyń stworzył znakomity, mocny i nowoczesny album. Poszedł w nowym kierunku nie tracąc równocześnie swojego charakteru i tożsamości.
Jacek Budyń Szymkiewicz - lider i założyciel zespołów „Pogodno” oraz „Nowa Fala Polskiego Dansingu”, połowa duetu „Babu Król”, poeta, tekściarz (pisał m.in. dla Nosowskiej, Brodki, Reni Jusis, Natalii Nykiel, Varius Manx etc.), multiinstumentalista, kompozytor, performer, twórca muzyki do spektakli teatralnych i filmów: "Dziady”: Ustęp części III reż. M. Zadara (Teatr Polski we Wrocławiu), "Zbójcy" reż. M. Zadara (Teatr Narodowy w Warszawie), "Jeż Jerzy" (film na podstawie kultowego komiksu R. Skarżyckiego i T. Leśniaka). Autor książki "Grawer".
CHANGO - kwartet instrumentalny znany z występów na największych scenach w kraju i poza jego granicami. Ich muzyka łączy elementy funku, jazzu, rocka i bluesa. Lata doświadczeń zdobytych w wielu zespołach (Łona Webber & The Pimps, Jan Gałach Band, Big Fat Mama) zaowocowały ich debiutanckim albumem pt. „MONO vs. STEREO” (2016). Występowali u boku Apostolisa Anthimosa (SBB) i Mikołaja Trzaski (Miłość, Łoskot, Shofar). Z Jackiem Szymkiewiczem współpracują od 2017 roku. W mu-zyce Chango słychać inspirację Jeffem Beckiem, Weather Report, Medeskim, czy Frankiem Zappa.
Budyń opowiada o tym materiale: Te piosenki pisałem przez ostatnie trzy lata. "Czas" który wypuściliśmy w marcu 2020, sprawiał wrażenie jakby był napisany specjalnie na tą okazję, a nie był. Był napisany specjalnie na okazję tego co wyszło na jaw w pandemii, a było jakby ukryte, że nie można sarkazmem maskować bezsilność i udawać, że to jest jakieś rozwiązanie. Na płycie są piosenki o seksie i o śmierci, czyli najlepszy zestaw w świecie reklamy. Jedna jest o tym, że bezczelna plotka, powtarzana z wiarą, niszczy życie. Drugi singiel "Kiedyś" jest o tym, że piosenka Edith Piaf "Nie, niczego nie żałuję", jest super".
9 kwietnia 2022, godz. 20.00, Rampa Kultura (ul. Dworcowa 1a)
Wstęp bezpłatny - wejściówki do odbioru w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej oraz przed samym wydarzeniem w Rampie.