Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022 roku    |    Imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław
środa, 12 listopada 2014 12:03

Święto piękne i radosne

Narodowego Święto Niepodległości (11 listopada) to święto piękne i radosne, jak data, która jest symbolem przywrócenia po 123 latach niepodległości naszej Ojczyźnie. I takie są też goleniowskie obchody – z jednej strony przywołujące pamięć o tamtych historycznych dniach, a z drugiej – za sprawą Goleniowskiej Mili Niepodległości rozbiegane, a za sprawą koncertów rozśpiewane.

Tegoroczne obchody rozpoczęto jak co roku Mszą św. za Ojczyznę w kościele pw. Świętej Katarzyny, w której razem z mieszkańcami uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych i organizacji kombatanckich, a także placówek oświatowych i zakładów pracy. Była również goleniowska posłanka Magdalena Kochan i zaproszeni na obchody 96. rocznicy odzyskania niepodległości przedstawiciele partnerskich miast. Po mszy pod tablicę w murze kościoła złożono wiązanki kwiatów.

Głównym punktem obchodów Święta Niepodległości jest w Goleniowie Mila Niepodległości. W tym roku zorganizowana została po raz 26. i była rekordowa pod względem biorących w niej udział. Według organizatora, którym jest Ośrodek Sportu i Rekreacji, we wszystkich biegach (od dystansu na 300 m dla przedszkolaków, przez 600 m dla uczniów szkół podstawowych oraz milę dla młodzieży i dorosłych, po bieg na 10 km) wystartowało blisko 3500 osób, a jeśli dodać do tego rodziców biegnących z przedszkolakami, liczba ta byłaby zdecydowanie wyższa. Wszystkie wyniki Goleniowskiej Mili Niepodległości i 10 km Gaz-System dostępne będą już wkrótce na stronie www.osir.goleniow.pl

Obchody Święta Niepodległości zakończył wieczorem uroczysty capstrzyk z apelem poległych i złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości. Chwilę później razem wyśpiewaliśmy nasz patriotyzm.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.