Dzisiaj jest: 22 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
środa, 14 lutego 2018 11:17

Przekażą donos burmistrzowi

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Goleniowie zdecydowano, by anonim mówiący o rzekomych nadużyciach w PGK przekazać burmistrzowi. Ma się on ustosunkować do treści donosu.

Pierwotny projekt uchwały przewidywał przekazanie do prokuratury anonimu przesłanego Radzie Miejskiej przez CBA. W trakcie trwającej około półtorej godziny dyskusji padały pomysły, by donos odesłać do CBA (Rada Miejska nie jest organem właściwym do zajmowania się anonimowymi donosami) lub by zajęła się nim Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej. Ostatecznie, na wniosek radnego Krzysztofa Zajki, rada przegłosowała przekazanie pisma burmistrzowi „celem ustosunkowania się co do treści zawartych w tym piśmie”.
Burmistrz Robert Krupowicz już na początku stycznia polecił radzie nadzorczej spółki PGK podjęcie działań kontrolnych. Przekazanie mu donosu przez Radę Miejską pozwoli na sprecyzowanie zakresu kontroli. Rada Miejska otrzyma informację o jej wynikach.
Pod koniec grudnia CBA przesłało „Radzie Gminy Goleniów” (organ nieistniejący) anonimowy donos mówiący o rzekomych nadużyciach w PGK. Burmistrz Gminy Goleniów otrzymał jedynie informację, że takie pismo wpływa do Rady Miejskiej, ale nie otrzymał jego kopii. Dopiero we wtorek Rada Miejska zdecydowała, by przekazać burmistrzowi ów „dokument”.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl