Dzisiaj jest: 22 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
środa, 14 lutego 2018 11:13

Będą kontrole, więc...

Od marca dwa razy w tygodniu będą prowadzone kontrole tirów wjeżdżających do centrum miasta. Prowadzić je będą wspólnie policjanci i strażnicy miejscy.

O zakazie wjazdu ciężarówek do centrum miasta informują znaki drogowe. Zakaz jest notorycznie naruszany przez kierowców skracających sobie drogę. Ciężarówki blokują ulice i powodują liczne zniszczenia.

Z inicjatywy policji od marca będą prowadzone intensywniejsze kontrole na ulicach Goleniowa. Wspólne patrole policjantów z „drogówki” i strażników będą się kończyć zatrzymaniem sprawców, mandatem i punktami karnymi, a jeśli kierowca nie będzie chciał uznać swojej winy – wnioskiem do sądu. Mandat w tym przypadku to 500 zł, sąd może ukarać grzywną do 5 tys. zł.

Uprzedzamy o planowanych kontrolach dwa tygodnie wcześniej, by informacja o nich dotarła do wszystkich kierowców naruszających zakaz wjazdu do centrum miasta. Celem kontroli nie jest wystawienie jak największej liczby mandatów, ale zniechęcenie kierowców do łamania prawa. Do firm, które działają we wschodniej części miasta można wygodnie dojechać „obwodnicą wschodnią” i ulicą Maszewską.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl