Dzisiaj jest: 22 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
środa, 07 lutego 2018 08:51

Czas na Lubczynę

Dobiegają końca przygotowania do generalnego remontu ulicy Lipowej w Lubczynie. Wyremontowana będzie cała podziemna infrastruktura, zbudowana nowa nawierzchnia jezdni, chodniki, ścieżka rowerowa do plaży i oświetlenie.

Ulica Lipowa jest drogą powiatową. Na mocy porozumienia między Gminą Goleniów i Powiatem Goleniowskim inwestorem będzie powiat, ale środki finansowe na ten cel zapewni Gmina Goleniów.

Gmina Goleniów przygotowała pełną dokumentację budowlaną, którą przekazano staroście goleniowskiemu. W tegorocznym budżecie gminy zarezerwowano też kwotę 8,5 mln zł potrzebną na sfinansowanie robót. Powiat pozyskał 3 mln zł dofinansowania z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Gmina wykonała wszystkie swoje zobowiązania, kolejne działania leżą już po stronie starostwa. Rozpisania przetargu na wykonanie inwestycji można się spodziewać jeszcze w tym miesiącu. Wszystkie prace i rozliczenie zadania muszą być wykonane w tym roku kalendarzowym.

Remont ulicy Lipowej będzie gruntowny i rozpocznie się od prac przy infrastrukturze podziemnej. Nowa, równa nawierzchnia jezdni, nowe chodniki, ścieżka rowerowa i oświetlenie będą zwieńczeniem inwestycji.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl