Dzisiaj jest: 24 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
piątek, 29 września 2017 09:26

W sprawie wody dla Żółwiej Błoci

Badanie hydrologiczne wykazało, że w rejonie kilku domów na obrzeżach wsi Żółwia Błoć na głębokości ok. 30 m jest źródło wody nadającej się do spożycia, które jest w stanie zaspokoić potrzeby mieszkańców (dotąd czerpiących wodę z własnych studni).

Firma wykonująca analizę hydrologiczną w poniedziałek 25 września przekazała swoje opracowanie do GWiK. Obecnie opracowywane są warianty możliwych rozwiązań, które muszą zapewnić jak najlepszą jakość dostarczanej wody przy możliwie niskich kosztach tak inwestycji, jak i użytkowania sieci wodociągowej.

Teoretycznie, najprostszym rozwiązaniem jest budowa nitki wodociągu wiejskiego. Z powodu jej długości przy spodziewanym niewielkim poborze byłby problem z utrzymaniem odpowiedniej jakości wody. Prawdopodobnie znacznie więcej wody trzeba by wylewać w trakcie częstego płukania sieci, a koszty takich zabiegów ponosiliby pozostali odbiorcy wody w gminie.

Rozwiązaniem, które byłoby tańsze i pozwalało utrzymywać odpowiednią jakość wody pitnej byłaby budowa studni głębinowych przy domach.

GWiK wkrótce przedstawi konkretne propozycje możliwych rozwiązań wraz z ich szacunkowymi kosztorysami.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl