Dzisiaj jest: 26 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
piątek, 29 września 2017 08:30

LM dwa razy większy

LM Wind Power podwoił potencjał goleniowskiego zakładu. Podczas uroczystości otwarcia drugiej hali produkcyjnej, wielkości 10 tys. m2, ujawniono plany produkcji 70-metrowych łopat do turbin wiatrowych.

Osiem lat wcześniej, podczas uroczystości otwarcia zakładu LM Glasfiber w marcu 2009 roku, ówczesny prezes firmy, Roland Sunden, mówił o powodach wyboru Goleniowa na lokalizację nowej fabryki. Wśród tych powodów wymienił możliwość rozbudowy zakładu w przyszłości. Dzisiaj spełnia się ta zapowiedź, chociaż nie jestem pewien, czy pan prezes przewidział rozmach przyszłej inwestycji, która oznacza podwojenie możliwości produkcji łopat do turbin wiatrowych. - powiedział Robert Krupowicz, burmistrz Goleniowa.

W czwartkowej ceremonii uczestniczyło najwyższe kierownictwo koncernu. Marc de Jong, prezes zarządu LM Wind Power, zauważył, że goleniowska fabryka jest najlepszą w Europie i jedną z najlepszych na świecie. Miłym gestem było oficjalne podziękowanie za wieloletnią współpracę Piotrowi Weselikowi, pierwszemu pracownikowi LM Wind Power w Polsce, odchodzącemu na emeryturę.

Zakres rozbudowy fabryki łopat do turbin wiatrowych przy ul. Nowej 3 w Łozienicy obejmował nie tylko wzniesienie nowej hali produkcyjnej, ale również powiększenie pierwszej oraz budowę budynku biurowo-socjalnego. Generalnym wykonawcą był szczeciński Multi-Projekt. Tym samym LM Wind Power stał się największym zakładem produkcyjnym w Goleniowie, a w najbliższym czasie stanie się również największym pracodawcą w Goleniowskim Parku Przemysłowym (z tysiącem pracowników) i drugim największym w Gminie Goleniów (po Ikea Industry).

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl