Dzisiaj jest: 23 Października 2018 roku    |    Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
piątek, 29 września 2017 08:30

LM dwa razy większy

LM Wind Power podwoił potencjał goleniowskiego zakładu. Podczas uroczystości otwarcia drugiej hali produkcyjnej, wielkości 10 tys. m2, ujawniono plany produkcji 70-metrowych łopat do turbin wiatrowych.

Osiem lat wcześniej, podczas uroczystości otwarcia zakładu LM Glasfiber w marcu 2009 roku, ówczesny prezes firmy, Roland Sunden, mówił o powodach wyboru Goleniowa na lokalizację nowej fabryki. Wśród tych powodów wymienił możliwość rozbudowy zakładu w przyszłości. Dzisiaj spełnia się ta zapowiedź, chociaż nie jestem pewien, czy pan prezes przewidział rozmach przyszłej inwestycji, która oznacza podwojenie możliwości produkcji łopat do turbin wiatrowych. - powiedział Robert Krupowicz, burmistrz Goleniowa.

W czwartkowej ceremonii uczestniczyło najwyższe kierownictwo koncernu. Marc de Jong, prezes zarządu LM Wind Power, zauważył, że goleniowska fabryka jest najlepszą w Europie i jedną z najlepszych na świecie. Miłym gestem było oficjalne podziękowanie za wieloletnią współpracę Piotrowi Weselikowi, pierwszemu pracownikowi LM Wind Power w Polsce, odchodzącemu na emeryturę.

Zakres rozbudowy fabryki łopat do turbin wiatrowych przy ul. Nowej 3 w Łozienicy obejmował nie tylko wzniesienie nowej hali produkcyjnej, ale również powiększenie pierwszej oraz budowę budynku biurowo-socjalnego. Generalnym wykonawcą był szczeciński Multi-Projekt. Tym samym LM Wind Power stał się największym zakładem produkcyjnym w Goleniowie, a w najbliższym czasie stanie się również największym pracodawcą w Goleniowskim Parku Przemysłowym (z tysiącem pracowników) i drugim największym w Gminie Goleniów (po Ikea Industry).

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.