Dzisiaj jest: 26 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
poniedziałek, 03 stycznia 2011 08:00

Nowy szkic z serii „Biblioteka wiedzy o Goleniowie”

Symbole Goleniowa - okładkaUkazał się już dziewiąty zeszyt z serii „Biblioteka wiedzy o Goleniowie - Szkice”. Tym razem to „Symbole Goleniowa”.

W Ośrodku Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej „Żółty Domek” można bezpłatnie otrzymać kolejny, dziewiąty szkic z serii „Biblioteka wiedzy o Goleniowie - Szkice”. Nosi tytuł „Symbole Goleniowa”, a zawiera krótką historię goleniowskich symboli: pieczęci, herbu oraz innych, ustanowionych po 1990 r. Autorem opracowania jest Józef Kazaniecki, wydawcą Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie. Zainteresowanych zapraszamy do Ośrodka Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej.

Przy okazji prosimy osoby posiadające dokumenty, zdjęcia i pamiątki związane z historią naszego miasta i regionu o przekazywanie ich do zbiorów ODDZG. Rozproszone mają one niewielką wartość, natomiast w „Żółtym Domku” mogą być bardzo przydatne. Nawet pozornie drobne eksponaty składają się na sumę naszej wiedzy, która powinna być szerzej udostępniona. Wspólnym wysiłkiem i ofiarnością można w tej kwestii jeszcze wiele osiągnąć.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl