Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2021 roku    |    Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert

sortowanie smieci wyszukiwarka smieci

 

telefony epuap

 

telefony Covid

środa, 19 sierpnia 2015 07:00

Pięćdziesiąt lat, sto decybeli i trzysta biletów

Występ goleniowskiej grupy Slaveout Występ goleniowskiej grupy Slaveout

Artystycznym i frekwencyjnym sukcesem zakończyła się pierwsza, pilotażowa odsłona festiwalu „Goleniów Rock City”. W sobotni wieczór przed około trzystu fanami ciężkiego rocka zagrały dwie lokalne i dwie krajowe gwiazdy hard’n’heavy. Było głośno, również z powodu burzy, która uświetniła występ gwiazdy wieczoru - C.E.T.I. Grzegorza Kupczyka.

Imprezę w amfiteatrze zorganizowali goleniowscy fani ciężkiego rocka, z Jackiem Szambelanem i Januszem Albrechtem na czele. Pomogły Goleniowski Dom Kultury i Gmina Goleniów. Janusz Albrecht obchodził tego dnia pięćdziesiąte urodziny, a wszystkie zespoły (goleniowskie Slaveout i Night Crawlers z Igorem Gwaderą, warszawski Exlibris i poznańskie C.E.T.I.) zagrały niejako w prezencie urodzinowym. Część gości przybyła specjalnie na ten wieczór z innych polskich miast, a nawet z odległego Monachium. Fanów nie spłoszył nawet deszcz, który lunął po zmierzchu.

Burmistrz Robert Krupowicz wykorzystał okazję i zapowiedział ze sceny amfiteatru odtworzenie właściwej infrastruktury dla sceny rockowej w Goleniowie. Między wierszami dało się odczytać, że chodzi o rewitalizację, w perspektywie najbliższych kilku lat, klubu „Rampa”. Póki co, kolejna edycja festiwalu „Goleniów Rock City” planowana jest na lato przyszłego roku, najprawdopodobniej w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Trwają już rozmowy z pierwszymi europejskimi zespołami, znanymi wszystkim bez wyjątku miłośnikom hard rocka i heavy metalu.

Szczególnie wzruszającym momentem tej rockowej nocy był ten, w którym Grzegorz Kupczyk, który w 2012 roku, jako pierwszy muzyk rockowy, został uhonorowany przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi za wybitny wkład w kulturę narodową, odśpiewał kultowe „Dorosłe Dzieci”. Ten wielki przebój Turbo sprzed ponad trzydziestu lat, w goleniowskiej odsłonie, można obejrzeć poniżej.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.