Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2020 roku    |    Imieniny: Walery, Radomir, Karol
piątek, 23 stycznia 2015 11:12

Zaczaruj się kulturą

W Goleniowskim Domu Kultury dostępne jest kolejne wydanie „Kulturomaniaka". Informator dotyczący pierwszego półrocza 2015 r.  „Zaczaruj się kulturą". Warto sięgnąć po to wydawnictwo, zawiera bowiem wykaz imprez kulturalnych, jakie w GDK się odbędą do czerwca 2015 roku oraz zapowiedzi wydarzeń drugiej połowy roku.

Odsyłając do „Kulturomaniaka", zwracamy Państwa uwagę na kilka wydarzeń. Polecamy zwłaszcza 10. jubileuszowy koncert charytatywny „Przyjaciele dzieciom", który odbędzie się 14 lutego o godz. 17.00. Bilety już są w sprzedaży, warto pośpieszyć się z ich zakupem bądź rezerwacją, bo w dniu koncertu może ich po prostu zabraknąć (tak jak było podczas koncertu kolęd 6 stycznia). Tych, którzy jeszcze na takim koncercie nie byli informujemy, że występują w nim osoby życia publicznego, między innymi były i obecny burmistrz Gminy Goleniów i marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

To w lutym. W marcu odbędą się między innymi: konkurs potraw wielkanocnych i XII Spotkania z Kulturą Ukraińską, w kwietniu – VI Festiwal Młodości Teatralnej „Łaknienia" i koncert wiosenny w wykonaniu grup dziecięcych, w maju – Goleniowski Jarmark Urodzinowy, koncert bajkowy dla dzieci, 10-lecie działalności obchodzić będzie Stowarzyszenie Seniorów „Rytm", zorganizowana zostanie duża impreza z okazji Dnia Dziecka, a w czerwcu zaplanowane są XX Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne „Nad Iną", Jarmark Świętojański, Senioralia i Dzień Sąsiada. Więcej w „Kulturomaniaku", którego można również pobrać w wersji elektronicznej.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.