Dzisiaj jest: 15 Kwietnia 2021 roku    |    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc

sortowanie smieci wyszukiwarka smieci

telefony epuap

poniedziałek, 16 grudnia 2013 12:59

Konkurs kolęd i pastorałek

Zespół „Alepak” oraz Kasia Ogrodniczak z Goleniowa reprezentować będą Województwo Zachodniopomorskie w XX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Poza nimi do tego prestiżowego konkursu zakwalifikowane zostały zespoły „Crescendo” z Nowogardu i „Din-Don” ze Świnoujścia.

Przez dwa dni (13 i 14 grudnia 2013 r.) na scenie Goleniowskiego Domu Kultury, który był organizatorem XIX Zachodniopomorskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek, będącego jednocześnie eliminacjami do konkursu w Będzinie, zaprezentowało się 46 wykonawców (soliści, duety,zespoły i chóry). Ich interpretacje oceniało jury w składzie: dr hab. Iwona Wiśniewska-Salamon – przewodnicząca, Marzena Więch – dyrygent chóru i ks. dr Mariusz Cywka – duszpasterz środowisk twórczych.

Zdaniem jurorów poziom tegorocznego konkursu był wyrównany i wysoki, stąd też wiele przyznanych wyróżnień i nagród. W kategorii soliści i duety dzieci trzy pierwsze miejsca zajęły: I - Alicja Kondzioła (Szczecin), II – Zuzanna Chorzępa (Szczecin), III – Agata Wasik (Szczecin); w kategorii soliści i duety – młodzież i dorośli: I – Katarzyna Ogrodniczak (Goleniów), II – Martyna Smogór (Szczecin), III – Katarzyna Sowul (Nowogard); w kategorii zespoły – dzieci: I – Din-Don (Świnoujście), II – Szkoła Podstawowa nr 2 (Goleniów), III - MDK (Przytor-Świnoujście) oraz zespól „Biedronki” (Świnoujście); w kategorii: zespoły – młodzież i dorośli: I – ALEPAK (Goleniów), II - „Crescendo” (Niowogard oraz „Cantus Delicium” (Pyrzyce); w kategorii chóry pierwszego i trzeciego miejsca nie przyznano, drugie miejsce zajęł chór „Logos” ze Świnoujścia.

Województwo Zachodniopomorskie w XX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie reprezentować będą: zespół „Alepak” z Goleniowa, zespół „Crescendo” z Nowogardu, zespół „Din-Don” ze Świnoujścia oraz Katarzyna Ogrodniczak. Festiwal odbędzie się w dniach 16 - 18 stycznia 2014 roku.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.