Dzisiaj jest: 22 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
środa, 21 sierpnia 2013 11:19

O funduszu sołeckim i nie tylko

We wtorek (20 sierpnia 2013 roku) odbyło się spotkanie z sołtysami. Poprowadził je zastępca burmistrza Henryk Zajko, a udział wzięli dyrektorzy wydziałów oraz prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Spotkanie rozpoczęła prezentacja GreenNet, nt. odnawialnych źródeł energii; nie wzbudziła ona jednak większego zainteresowania sołtysów.

Ożywioną dyskusję i lawinę pytań wywołała natomiast kwestia dysponowania funduszem sołeckim. Do końca września Rady Sołeckie obowiązane są złożyć wnioski dot. funduszu sołeckiego na rok 2014. Dopytywali więc, na co konkretnie mogą te pieniądze przeznaczyć. Obecni na spotkaniu skarbnik i dyrektorzy tłumaczyli, jaki jest stan prawny w tym zakresie i dlaczego nie można tymi środkami w dowolny sposób dysponować.

Kolejnym tematem poruszonym podczas spotkania był nowy statut sołectwa – sołtysi zobowiązani zostali do skonsultowania z mieszkańcami statutu do końca września. W sprawach bieżących sołtysi podnosili przede wszystkim kwestie związane z odbiorem odpadów. Nie wszystko – ich zdaniem – funkcjonuje w tym zakresie jak należy. Odpowiedzi udzielił prezes PGK Stanisław Moraczewski.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl