Dzisiaj jest: 24 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Goleniowski Park Przemysłowy

Goleniowski Park Przemysłowy jest terenem w pełni uzbrojonym technicznie. Posiada również systematycznie rozbudowywaną sieć dróg wewnętrznych przeznaczonych dla ciężkiego transportu. Na terenie GPP ulokowało się prawie 50 firm, z których ponad połowa prowadzi produkcję. Pozostałe znajdują się w różnych stadiach budowy. Działalność już prowadzą firmy zajmujące się przetwórstwem rolnym, produkcją żywności, obróbką skór, konfekcjonowaniem i obróbką kamieni dekoracyjnych, produkcją przędzy dywanowej, tapet, artykułów higienicznych, produkcją naczep i przyczep, kadłubów do jachtów, montażem sprzętu komputerowego, oraz łopat dla siłowni wiatrowych.

Firmy te wykorzystały:

 • szybką i fachową pomoc Urzędu Gminy
 • doskonałe położenie logistyczne GPP
 • program pomocy dla przedsiębiorców inwestujących na terenie Gminy Goleniów

Urząd Gminy pomaga w szybkim zdobyciu poszukiwanych informacji, gwarantuje daleko idącą pomoc organizacyjną i techniczną.

Gmina otwarta jest na współpracę międzynarodową, zbliżenie między narodami i propagowanie idei wspólnej Europy, co dostrzeżone zostało przez Radę Europy w Strasburgu, która przyznała jej w roku 2001 Dyplom Europy, w 2003 Flagę Europy, a w 2008 Honorową Tablicę Europy. Doskonałe położenie lokalizacyjne, komunikacyjne, dobrze rozwinięta infrastruktura zapewniają szybki i tani przepływ towarów i usług w kraju i w Europie.

Na atrakcyjność gospodarczą tego terenu wpływa przede wszystkim:

 • wysoki poziom wykształcenia kadry pracowniczej,
 • dobrze rozwinięta infrastruktura gospodarcza gminy (sieć dróg, banki, sieć telekomunikacyjna itp.),
 • bezpośrednie położenie przy autostradzie nr 3,
 • bezpośrednie położenie przy linii kolejowej Szczecin - Świnoujście. Istnieje możliwość doprowadzenia bocznicy kolejowej,
 • bliskość nowoczesnego portu lotniczego położonego 5 km od Goleniowa,
 • możliwość korzystania z infrastruktury technicznej Szczecina i Świnoujścia, szczególnie z portów i przepraw promowych do krajów skandynawskich,
 • bliskość do przejść granicznych w Kołbaskowie, Lubieszynie i Rosówku odległych o 50 km od miasta,
 • odległość do Szczecina 35 km, do Świnoujścia 65 km.
 • odległość do Berlina wynosząca 200 km,
 • dynamiczny rozwój usług i drobnej przedsiębiorczości (w mieście i gminie działa prawie 4.300 podmiotów gospodarczych).

Na terenie Parku funkcjonuje również Specjalna Strefa Ekonomiczna będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obszar goleniowskiej podstrefy wynosi 70 ha. Są jeszcze wolne grunty. Szczegóły na temat ulg i zasad działania Specjalnych Stref Ekonomicznych znajdziecie Państwo na stronie www.kssse.pl

Jeżeli się zdecydowałeś skontaktuj się z nami:

Paweł Bartoszewski
Doradca Burmistrza ds. Goleniowskiego Parku Przemysłowego
tel. +48 512 006 662
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie
Plac Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 0048 91 4698 200 lub 222
fax 0048 91 4698298
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.goleniow.biz

Więcej w tej kategorii: Materiały do pobrania »

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl