Dzisiaj jest: 22 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
czwartek, 08 lutego 2018 12:31

Zdrowe dzieci w zdrowych gminach

Zachęcić dzieci do ruchu i wyrobić prawidłowe nawyki żywieniowe – to główne cele polsko-niemieckiego projektu pn. „Zdrowe dzieci w zdrowych gminach”. Jego realizację zaczęto na początku lutego w szkołach publicznych w Gminie Goleniów. Programem objęto dzieci z klas pierwszych.

Pierwszaki będą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach ruchowych, prowadzonych w szkołach i poza szkołami przez przeszkolonych nauczycieli i trenerów z klubów sportowych. Będą też (wraz z rodzicami) się uczyć jak się prawidłowo odżywiać, by utrzymać prawidłową wagę ciała i nie nabawić się różnych chorób cywilizacyjnych, które są coraz większym problemem w naszym kraju. Każdy widzi, że coraz więcej dzieci ma nadwagę, że dzieci zbyt mało czasu spędzają w ruchu. Związek między brakiem ruchu i nadwagą a kłopotami zdrowotnymi jest oczywisty i dawno potwierdzony badaniami.

Projekt ma jasno określone cele: utrzymanie prawidłowej wagi ciała uczestników, zapewnienie 1-1,5 godziny aktywności ruchowej każdego dnia, przyswojenie wiedzy o zasadach prawidłowego żywienia i wyrobienie odpowiednich nawyków w tym zakresie. Prowadzony będzie do końca lutego 2021 roku pod nadzorem Europejskiej Akademii Sportu Landu Brandenburg (ESAB). Uczestniczy w nim 18 szkół polskich (Goleniów, Kołobrzeg i Stepnica) i 4 niemieckie (ze Schwedt) – łącznie 835 uczniów zostało objętych dodatkowymi zajęciami, które dają im szansę na zdrowe życie.

Informacje o projekcie można znaleźć na stronie fit5projekt.eu i na facebookowym profilu projektu.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl