Dzisiaj jest: 3 Sierpnia 2020 roku    |    Imieniny: Lidia, Augustyn, Nikodem

sortowanie smieci wyszukiwarka smieci

środa, 04 marca 2015 11:15

Dzień otwarty w SP4

W piątek, 27 lutego br. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Goleniowie zamieniła się na trzy godziny w Krainę Fantazji. Był to czas zarezerwowany specjalnie dla przyszłych uczniów klas pierwszych i zerowych. Mogli oni w sposób aktywny i twórczy wziąć udział w przygotowanych dla nich atrakcjach.

Zaproszonych gości przywitała Pani dyrektor Lucja Kuźminska, która w kilku słowach opowiedziała rodzicom o szkole i zachęciła wszystkich do zabawy. Dzieci po otrzymaniu mapy Krainy Fantazji ruszyły na podbój trzech krain, gdzie po wykonaniu zadania otrzymywali fragmenty obrazków stanowiące jej uzupełnienie.

Na sali gimnastycznej czekała na nich Kraina Pogromców Smoków, gdzie pełni zapału wzięli udział w Turnieju Rycerskim. W jego ramach budowali Smoczą Jamę, wyprawili się po Złote Runo, poszukiwali Złotej Kaczki, wzięli udział w rycerskich potyczkach, przenosili smocze jaja oraz pokonali Magiczny Las. Zwieńczeniem tych zmagań było pasowanie uczestników zabawy przez parę królewską na rycerzy.

Na pierwszym piętrze w Krainie Bajkowych Przyjaciół spotkali niezwykłych bohaterów: Elzę z Krainy Lodu, Królową Śniegu, Jasia i Małgosię. Mogli tu pośpiewać, pomalować kwiatki dla bałwana Olafa, poukładać puzzle, pomalować rękami, pobawić się w sensoryczne zabawy Baby Jagi czy udekorować ciasteczka, a także skosztować słodkości w piernikowej chatce.

Drugie piętro zamieniło się w tym czasie w Krainę Magii. Nasi goście wspaniale bawili się łowiąc Złote Rybki, tworząc magiczne różdżki u wróżki z Nangijali, pijąc magiczne wywary w chatce na kurzej łapce, biorąc udział w magicznych doświadczeniach, odwiedzając krainę magii M. Montessorii czy podziwiając magiczne sztuczki Alladyna.

Na wszystkich uczestników zabawy czekała słodka niespodzianka. Każdy, kto z kompletną mapą dotarł do domku Jasia i Małgosi, wkładał złotą łopatę do pieca, na której niespodziewanie pojawiało się słodkie piernikowe serduszko.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.