Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2021 roku    |    Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert

sortowanie smieci wyszukiwarka smieci

 

telefony epuap

 

telefony Covid

poniedziałek, 23 czerwca 2014 09:40

Udany debiut

W sobotę, 21 czerwca 2014 r., premierowym spektaklem „Okna” zadebiutował na goleniowskiej scenie teatr Uniwersytetu Trzeciego Wieku INDEX. W niedzielę spektakl został powtórzony.


Teatralną trupę tworzy 14 pań, „studentek” UTW, a pracy z nimi podjął się Daniel Jacewicz, twórca i reżyser Teatru Brama. Dla tego najmłodszego stażem (powstał w lutym), ale najstarszego wiekiem (panie mi wybaczą!) teatru pani Sylvia A. Perl napisała specjalną sztukę „Okna”.
W „Oknach”, jak w zwierciadle,  zobaczymy nasze osiedla, z ciekawskimi paniami tkwiącymi od rana w oknach, z wszystko wiedzącymi plotkarami, nocnymi hałasami, pańciami na spacerkach ze swymi czworonożnymi pupilami... A wszystko to podane z dużym poczuciem humoru i z wdziękiem zagrane przez członkinie zespołu. I nic to, że czasem zapomniały tekstu (suflerka miała co robić), a czasem wtrącały własne teksty. Publiczność bawiła się świetnie, co chwila wybuchając śmiechem i przerywając sceny  oklaskami, a na koniec zasypując aktorki, reżysera spektaklu i autorkę scenariusza gratulacjami i kwiatami.

Jak szacunkowo oceniono, dwa spektakle obejrzało ponad 200 osób. Tak trzymać, drogie panie! Czekamy na kolejny spektakl.

W „Oknach” wystąpiły: Agata Kołodziejska, Alina Koźluk, Barbara Banasiewicz, Danuta Kiliszek, Elżbieta Mroczkowska, Irena Wiśniewska-Tyszkiewicz, Jadwiga Grajek, Jadwiga Kubinowska-Lis, Maria Pyszel, Wiesława Rzymczyk, Zofia Michalewicz i Bronisława Filipczyk. Efekty dźwiękowe i „podpowiadanie”Łucja Czarnacka.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.