Dzisiaj jest: 15 Maja 2021 roku    |    Imieniny: Zofia, Jan, Izydor

sortowanie smieci wyszukiwarka smieci

telefony epuap

wtorek, 28 czerwca 2016 08:02

Jeansy i skóry wśród fabryk

Rock Hard Ride Free 2016 przeszedł do historii. W miniony weekend Goleniowski Park Przemysłowy zamienił się w festiwal rockowy z prawdziwego zdarzenia. Na dwóch scenach zagrały 23 zespoły z kraju i za granicy, w tym legenda Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu – Saxon.

Festiwal połączony ze zlotem motocyklowym, zorganizowany przez Stowarzyszenie Motocyklistów Goleniowskich, przyciągnął około dwóch tysięcy gości. Gwiazdami pierwszego dnia RHRF były krajowy Behemoth i szwedzki Candlemass. Ten pierwszy dał porażający deathmetalowy show, okraszony efektami pirotechnicznymi i czarnym konfetti. Nergal i spółka zaprezentowali w całości swój ostatni album, który zadebiutował na 34. miejscu amerykańskiej listy Billboard 200. Szwedzi dla odmiany przedstawili przekrojowo nastrojowy epic doom metal, którego są pionierami. Wcześniej duża scena należała m. in. do niemieckich powermetalowców z Primal Fear, Maltańczyków z Nomad Son oraz naszych rodzimych J.D. Overdrive i Snakebite.

W sobotę spory tłum do małej sceny przyciągnął warszawski Exlibris z gościnnym udziałem Riku Turunena, prosto z Finlandii. Chwilę wcześniej na dużej scenie zaprezentowali się Cochise i Chainsaw, a po nich Forsaken z Malty. Night Demon, młodzi adepci New Wave of British Heavy Metal, przygotowali publiczność na nieokrzesany koncert legendarnych braci Gallagher i ich Raven. Ci z kolei byli idealną forpocztą dla swoich dobrych znajomych, Brytyjczyków z Saxon. Występ światowej gwiazdy heavy metalu zapowiedział burmistrz Goleniowa Robert Krupowicz, nawiązując do Brexitu: Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej, ale w Goleniowe zostawia to, co ma najlepszego do zaoferowania.

Setlista Saxon mogła zaskakiwać. O ile „Battering Ram” i „Motorcycle Man” na początku koncertu to pewniki, to dużą niespodzianką były „Crusader” i ukochany przez polskich fanów „Broken Heroes”. Ten drugi może nie dla wszystkich był zaskoczeniem, ponieważ rąbka tajemnicy uchylił przed koncertem jeden z technicznych zespołu. Nie obyło się też bez zabiegów dyplomatycznych organizatorów, z wykorzystaniem tablicy, markera i brytyjskiej flagi. Półtoragodzinny show zwieńczyły klasyczne „Strong Arm of the Law” i „Denim & Leather”.

Członkowie Raven i Saxon spotkali się wcześniej tego dnia na wspólnym obiedzie w goleniowskim hotelu Villa Park. Spotkanie starych znajomych ewidentnie wprawiło ich w dobry nastrój, co było widać na scenie. Biff często zagajał publiczność, pytając o oczekiwane piosenki i… grożąc polskiej drużynie futbolowej porażką z Anglią w finale trwającego Euro 2016.

Rock Hard Ride Free 2016 nie wyszedłby poza marzenia organizatorów gdyby nie wsparcie kilkudziesięciu firm i instytucji, głównie z Goleniowa i Szczecina. Efektowny backstage został zorganizowany w budynku biurowo-socjalnym firmy Stylepit Poland Sp. z o.o., a sam festiwal odbył się na przyległym terenie.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.