Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2021 roku    |    Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert

sortowanie smieci wyszukiwarka smieci

 

telefony epuap

 

telefony Covid

wtorek, 13 listopada 2018 12:24

Trzydziesta Goleniowska Mila Niepodległości

W niedzielę, 11 listopada o godzinie 10.30 otwarto jubileuszową, trzydziestą już Goleniowską Milę Niepodległości – bieg, którym od 1989 roku na sportowo czcimy Święto Niepodległości.

Jak co roku, w Mili wzięli udział wybitni sportowcy. W tym roku nszymi gośćmi byli: Joanna Fiodorow i Wojciech Nowicki – młociarze, Arkadiusz Skrzypiński – parakolarz, Piotr Lisek – tyczkarz, Marcin Lewandowski i Leszek Zblewski – biegacze, którzy już kilkakrotnie zwyciężali biegnąc w Mili, Monika Pyrek – tyczkarka, Ewa Durska – trzykrotna mistrzyni paraolimpijska w pchnięciu kulą, no i oczywiście goleniowscy biegacze: Krystian Zalewski i Michał Rozmys. Wszyscy zostali serdecznie powitani przez goleniowską publiczność, a potem brali udział w biegach składających się na Goleniowską Milę Niepodległości.

Kilka minut po godzinie 11 rozpoczęły się biegi. Jako pierwsi, jak zawsze, pobiegli najmłodsi. Na mecie na wszystkie przedszkolaki czekały medale, dyplomy, pamiątkowe kubeczki i bidony. Dzieci wracały do domów uśmiechnięte i zadowolone. Po przedszkolakach biegali uczniowie szkół podstawowych.

O godzinie 14.00 wystartowali zawodnicy biegu na 1 milę, wśród nich m.in. burmistrz Robert Krupowicz, wiceburmistrz Tomasz Banach i dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 Joanna Stanuch-Piotrowicz. Po raz dziewiąty zwycięzcą Mili został Marcin Lewandowski (4:14), który tylko o sekundę zwyciężył z goleniowianinem, Michałem Rozmysem, zawodnikiem klubu UKS Barnim. Na podium stanęła również młoda goleniowianka, Julita Maniecka (KS Hanza Goleniów), która z czasem 5:22 zajęła 3. miejsce w kategorii kobiet. W biegu na milę wystartowało 211 biegaczy, z czego 187 ukończyło bieg.

Kilkanaście minut potem wystartowali uczestnicy biegu na 10 km. Po ciężkiej walce w biegu zwyciężył Wasyl Kowal z Ukrainy (29:48), który na ostatniej rundzie wyprzedził prowadzącego bieg Krystiana Zalewskiego z UKS Barnim. Krystian, z czasem 30:12 ustanowił swój rekord życiowy na nowym dla siebie dystansie 10 km. Wraz z nimi pobiegło ośmiuset biegaczy, którzy walczyli o jak najlepsze wyniki, ale przy okazji dobrze się bawili uczestnicząc w jednym z najstarszych biegów niepodległościowych a Polsce. Byli biegacze z flagami, biegli zawodnicy niecodziennie przebrani, byli zawodnicy na wózkach inwalidzkich i tacy, którzy biegli pchając wózki z dziećmi. Na mecie w przewidzianym przez organizatorów czasie zjawiło się 689 zawodników!

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO informuje się petentów Urzędu Gminy Goleniów, że:

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie danych osobowych klientów Urzędu jest Burmistrz Gminy Goleniów. Adres Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie: 72-100 Goleniów, pl. Lotników 1, tel. 91 46 98 200, e-mail: ugim@goleniow.pl.
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marta Kachniarz, tel. 91 46 98 293, e-mail: abi@goleniow.pl.
  3. Dane osobowe klientów zbierane i przetwarzane są w celu wykonywania przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie ustawowych zadań publicznych, określonych min. w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz w innych ustawach branżowych.
  4. Dane osobowe klientów urzędu przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  5. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  6. Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych lub – w przypadku projektów – umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem, a określoną instytucją, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
  7. Klienci urzędu mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo uzyskania potwierdzenia przetwarzania, możliwość sprostowania i uzupełnienia danych, możliwość usunięcia danych (w nielicznych przypadkach), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  8. Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, klienci mają prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  9. Klienci mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  10. W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez klienta jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 3. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.