Dzisiaj jest: 22 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
piątek, 29 września 2017 12:53

To może uratować zdrowie lub życie

Gmina Goleniów przygotowuje się do wdrożenia systemu całodobowej tzw. teleopieki nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi, szczególnie mieszkającymi samotnie. Zbierane są zgłoszenia osób zainteresowanych przystąpieniem do programu.

Założenia projektu są proste. Senior lub osoba niepełnosprawna zostanie wyposażona w elektroniczny nadajnik, który umożliwia wezwanie pomocy jednym naciśnięciem przycisku. Dyżurny operator systemu spróbuje się skontaktować z osobą wzywającą pomocy i ustalić, jakiego wsparcia ona wymaga. Jeśli nie uda się nawiązać kontaktu, do domu osoby wzywającej pomocy zostanie skierowana ekipa mająca sprawdzić, co się stało.

W Biurze Obsługi Interesanta UGiM w Goleniowie dostępne są ulotki informujące o zasadach teleopieki oraz wstępne (niewiążące) deklaracje zainteresowania tą usługą. Trzeba podać jedynie imię, nazwisko, wiek, informację o byciu mieszkańcem Gminy Goleniów i czy mieszka się samotnie. Osoby zainteresowane zostaną powiadomione o terminie uruchomienia usługi oraz o szczegółach funkcjonowania systemu powiadamiania o potrzebie pomocy.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl