Dzisiaj jest: 25 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
wtorek, 14 listopada 2017 08:37

Tak będzie wyglądać dworzec

Przedstawiamy Państwu aktualne wizualizacje i plany zintegrowanego węzła komunikacyjnego w Goleniowie wraz z wielofunkcyjnym dworcem kolejowo-autobusowym.

Jest to koncepcja dworca w całości zlokalizowanego na powierzchni, z podziemnym przejściem na perony i parking przy ul. I Brygady Legionów, z zapleczem parkingowym. Dworzec będzie obsługiwał pasażerów przyjeżdżających i wyjeżdżających koleją oraz autobusami i busami. Szczegóły koncepcji są rozrysowane i opisane na planszach; na rysunku przedstawiającym plan budynku dworcowego (u dołu) przedstawiono również schemat przejścia podziemnego, o szerokości 6 m, wyposażonego w windy przy wyjściach na perony oraz na parking przy ul. I Brygady Legionów.

We wrześniu Burmistrz Gminy Goleniów zawarł porozumienie z PKP w sprawie przejęcia terenów dotychczas zarządzanych przez kolej i uzgodnienia projektu. Pod koniec października złożył wniosek o przyznanie dofinansowania inwestycji z budżetu Unii Europejskiej w ramach RPO Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Koncepcję węzła przesiadkowego w Goleniowie i dokumentację techniczną inwestycji przygotowało Studio.AG – Szykuć & Architekci ze Szczecina.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl