Dzisiaj jest: 25 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
piątek, 03 listopada 2017 12:56

Biegniemy dla Jerzyka

Uczestnicy XXIX Goleniowskiej Mili Niepodległości będą mogli włączyć się w charytatywną akcję biegową na rzecz Jerzyka - 1,5-rocznego mieszkańca Klinisk, który walczy od urodzenia z wieloma chorobami. Wystaczy wpisać się na listę i przyczepić na koszulkę identyfikator akcji, a Fundacja PKO "Biegajmy razem" przeliczy zaangażowanie biegaczy na darowiznę.

1,5-roczny Jerzyk z Klinisk urodził się z rozszczepem kręgosłupa i przepukliną oponowo-rdzeniową. Następstwem tej choroby jest wiele powikłań. Chłopcu niezbędne jest specjalistyczne leczenie i sprzęt np. ortezy, pionizator. Aby wspomóc rodziców w trudnej walce o lepsze jutro ich syna, zbierane są środki finansowe.

Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na konto organizacji, w której Jerzyk jest podopiecznym – Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko. Wysokość darowizny będzie zależała od liczby osób, które wezmą udział w akcji, dlatego zapraszamy serdecznie do udziału.

Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Jerzyka” będzie można odbierać na stoisku PKO Banku Polskiego przy biurze zawodów w dniu biegu, tj. 11 listopada w czasie jego pracy.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl