Sport Aktualności, sport, kultura, edukacja. Poznaj miasto i region, skorzystaj z oferty Goleniowskiego Parku Przemysłowego. http://www.goleniow.pl Thu, 21 Sep 2017 06:57:35 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management pl-pl Leśny maraton i grzybobranie http://www.goleniow.pl/dla-mieszkancow/sport/aktualnosci/item/6165-leśny-maraton-i-grzybobranie http://www.goleniow.pl/dla-mieszkancow/sport/aktualnosci/item/6165-leśny-maraton-i-grzybobranie Leśny maraton i grzybobranie

W sobotę 30 września w pobliżu siedziby tamtejszego nadleśnictwa odbędą się dwie imprezy: Maraton Puszczy Goleniowskiej i Wielkie Grzybobranie.

Maraton, wymyślony przez państwa Anetę i Dariusza Gapińskich, od kilku lat przygotowuje stowarzyszenie ProGDar Marathon Team solidnie wspierany przez leśników. Wielkie Grzybobranie to propozycja dla tych, którzy zamiast biec 42,2 km po Puszczy Goleniowskiej wolą pochodzić po lesie i wrócić do domów z grzybami. A tych nie brakuje, koło Klinisk podgrzybków jest moc.

Do maratonu nie da się już zapisać, listy startowe są pełne. Ale na grzyby można się wybrać. Tak czy owak, warto w ostatnią sobotę września pojechać do Klinisk, spędzić dzień na świeżym powietrzu i wrócić albo z medalem, albo z torbami grzybów. Zachęcamy!

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Sport Tue, 19 Sep 2017 12:18:23 +0000
Zapisz się, pobiegnij http://www.goleniow.pl/dla-mieszkancow/sport/aktualnosci/item/6161-zapisz-się-pobiegnij http://www.goleniow.pl/dla-mieszkancow/sport/aktualnosci/item/6161-zapisz-się-pobiegnij Zapisz się, pobiegnij

Trwają zapisy do startu w biegach 29. Goleniowskiej Mili Niepodległości. Nie warto zwlekać z dopełnieniem formalności, bo liczba zawodników jest ograniczona.

Na razie opłatę startową wniosło 238 chętnych do biegu na 10 km (limit – 1200 osób) oraz 68 osób chcących pobiec na dystansie 1 mili (limit – 200 startujących). 11 listopada coraz bliżej, liczba chętnych rośnie. Tylko biegacze, którzy zapiszą się i wniosą opłatę startową, mają zagwarantowane prawo udziału w biegu.

Szczegóły dotyczące organizacji imprezy oraz regulamin biegów podany jest na stronie internetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie.

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Sport Mon, 18 Sep 2017 10:02:50 +0000
Gala Sportu Szkolnego http://www.goleniow.pl/dla-mieszkancow/sport/aktualnosci/item/6154-gala-sportu-szkolnego http://www.goleniow.pl/dla-mieszkancow/sport/aktualnosci/item/6154-gala-sportu-szkolnego Gala Sportu Szkolnego

W minioną sobotę, podczas VIII Sportowego Pikniku z OSiR-em "Bądź Fit", zostały wręczone nagrody sportowcom, ich rodzicom oraz dyrektorom i nauczycielom.

Gala Sportu Szkolnego jest elementem systemu wsparcia i propagowania sportu w Gminie Goleniów. W tym roku nagrodzono uczniów trzech szkół: SP4, SP2 oraz Gimnazjum nr 2. Nagrody wręczali: Burmistrz Gminy Goleniów Robert Krupowicz, przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Mituła i dyrektor Wydziału Edukacji UGiM Janina Mucek.

Sukcesy Gimnazjum nr 2 świadczą o tym, że właściwa była decyzja burmistrza i Rady Miejskiej o przekształceniu szkoły w szkołę z oddziałami sportowymi, jest to potencjał, który należy wspierać dodatkowymi możliwościami prawnymi, jakie dają regulacje dotyczące klas sportowych.
Szczególnie wart podkreślenia jest fakt, że liczba osób nagrodzonych systematycznie wzrasta. Z roku na rok przybywa uczniów, którzy osiągają sukcesy w imprezach będących w Szkolnym Kalendarzu Imprez Sportowych na co najmniej poziomie wojewódzkim. Dla przypomnienia: w roku 2012/2013 było ich 26, w roku 2013/2014 – 59, w roku 2014/2015 – 55, 2015/2016 – 61, a dziś jest ich 66.

Oto pełna lista nagrodzonych uczniów:
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Goleniowie: Kajetan Pędziwiatr, Kacper Drozdowski, Adam Korpalski, Kamil Chorążewski, Kacper Byczkowski, Marcin Bieńkowski, Maciej Marcelewicz, Mateusz Antkiewicz, Igor Smigielski, Artur Więckowski, Dawid Olesiński
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Goleniowie: Natalia Kosmala, Zuzanna Sędzik, Amelia Stężalska, Oliwia Jędrzejewska, Zuzanna Różewska, Lena Łebińska, Magdalena Ludwicka, Karolina Kwiecień, Aleksandra Jura, Olimpia Kosek, Emilia Szymczak, Oliwia Lepczyńska, Adriana Frontczak, Julia Kielec, Zuzanna Zalewska, Paulina Zacha, Anna Chomont, Anna Rzążewska
Gimnazjum nr 2 w Goleniowie: Gabriel Maniecki, Patryk Soszyński, Kacper Pietkiewicz, Mateusz Frączek, Borys Suchocki, Marcin Trzaskowski, Paweł Orłowski, Filip Ptak, Kacper Woźniak, Bartosz Szwarc, Jakub Szyrwiński, Adrian Sochacki, Maciej Jabłoński, Jędrzej Wilczyński, Dacjan Chiliński, Patryk Pacholski, Mateusz Kożlak, Piotr Bąk, Miłosz Bakan, Julita Maniecka, Jessika Mścichowska, Julia Olesińska, Michalina Zubko, Julia Królikiewicz, Zuzanna Biały, Julia Stężalska, Gabriela Kiedas, Zofia Zasuwa, Martyna Głuszek, Natalia Szymczak, Julia Guzikiewicz, Dominika Skrzypczak, Hanna Bohdaniec, Paulina Kowalewicz, Dominika Śniechowska, Justyna Leszczyńska, Oliwia Reinsch, Roksana Nelza, Aleksandra Trzeciak

Nagrody otrzymali także nauczyciele i dyrektorzy szkół: Hanna Grzegrzółka, Krzystof Mańkowski, Sławomir Szwarc, Julita Olesińska, Remigiusz Gajewski, Maciej Kawiak, Krystyna Bielecka - Zagórna, Beata Majdak i Mariusz Zalewski.

Podczas Gali zostały także wręczone nagrody przyznane w gminnej klasyfikacji współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych za rok szkolny 2016/2017, prowadzonej przez OSiR Goleniów. Nagrody w tej kategorii wręczali dyrektor OSiR, Andrzej Łukasiak i prowadzący Galę Jacek Kostrzeba. Klasyfikacja przedstawia się następująco: 1. SP4, 2. SP2, 3. ZSP Mosty, 4. ZSP Kliniska, 5. SP8, 6. SP Komarowo, 7. ZSP Białuń, 8. SP Promyczek, 9. SP3,10. SP Krępsko, 11. SP Lubczyna.
W gminnej klasyfikacji współzawodnictwa gimnazjów za rok szkolny 2016/2017, prowadzona przez OSiR Goleniów, szkoły ustawiły się w następującej kolejności: 1. G2, 2. G1, 3. G4, 4. ZSP Mosty, 5. ZSP Kliniska.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

{gal}aktualnosci/2017/09-11-gala-sportu{/gal}

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Sport Mon, 11 Sep 2017 10:36:56 +0000
Trzy medale Hanzy http://www.goleniow.pl/dla-mieszkancow/sport/aktualnosci/item/6134-trzy-medale-hanzy http://www.goleniow.pl/dla-mieszkancow/sport/aktualnosci/item/6134-trzy-medale-hanzy Trzy medale Hanzy

Młodzi zawodnicy KS Hanza Goleniów w sobotę 26 sierpnia wywalczyli trzy medale na Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego Młodzików w Lekkoatletyce. Podopieczni Piotra Walkowiaka wywalczyli jeden złoty i dwa brązowe medale.

W biegu na dystansie 600 m doskonałą formę zaprezentowała Julita Maniecka, która tuż po starcie wyszła na prowadzenie i narzuciła współzawodniczkom bardzo szybkie tempo. Jej przewaga nad rywalkami sukcesywnie rosła, zawodniczka Hanzy zwyciężyła z dużą przewagą nad kolejną rywalką uzyskując na mecie czas będący jej nowym rekordem życiowym - 1:37:66 min. W rankingu PZLA w kategorii U16 jest to czwarty czas w Polsce uzyskany w tym sezonie.

Na dystansie 600 m wystartowała także Julia Stężalska. Biegnąc w jednej serii z Julitą Maniecką jako jedyna próbowała nawiązać z nią równorzędna walkę, pokonując o wiele za szybko jak na obecne możliwości pierwszą część dystansu. Przyszło jej za to zapłacić na ostatniej prostej, kiedy sił ubywało, a zbliżały się do niej rywalki. Ostatecznie wywalczyła trzecie miejsce na mecie z czasem 1:44:10 min.

W biegu na 1000 m wystartował Kacper Pietkiewicz. Poradził sobie bardzo dobrze, kilkakrotnie odpierając ataki w prowadzącej grupie. Nowy, poprawiony o 4 sekundy rekord życiowy - 2:48:60 min. zapewnił mu brązowy medal w tym biegu.

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Sport Tue, 29 Aug 2017 07:18:52 +0000
Krystian ze złotem na Uniwersjadzie http://www.goleniow.pl/dla-mieszkancow/sport/aktualnosci/item/6133-krystian-ze-złotem-na-uniwersjadzie http://www.goleniow.pl/dla-mieszkancow/sport/aktualnosci/item/6133-krystian-ze-złotem-na-uniwersjadzie Krystian ze złotem na Uniwersjadzie

Piękne zwycięstwo Krystiana Zalewskiego w biegu na 3 tys. m z przeszkodami. W niedzielę zdobył złoty medal na Uniwersjadzie w Taipei (Tajwan).

Krystian na półtorej okrążenia przed metą rozpoczął oderwał się od grupy biegaczy i rozpoczął ucieczkę. Manewr okazał się skuteczny, zawodnik UKS Barnim Goleniów nie oddał prowadzenia do samej mety i zdecydowanie zwyciężył.
Serdeczne gratulacje dla zawodnika i jego trenera, Jacka Kostrzeby. Tak wyglądały decydujące sekundy biegu: 

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Sport Mon, 28 Aug 2017 09:38:50 +0000
Złoto w Mistrzostwach Polski dla żeglarza z UKS Barnim Goleniów http://www.goleniow.pl/dla-mieszkancow/sport/aktualnosci/item/6119-złoto-w-mistrzostwach-polski-dla-żeglarza-z-uks-barnim-goleniów http://www.goleniow.pl/dla-mieszkancow/sport/aktualnosci/item/6119-złoto-w-mistrzostwach-polski-dla-żeglarza-z-uks-barnim-goleniów Złoto w Mistrzostwach Polski dla żeglarza z UKS Barnim Goleniów

Maksymilian Cymerman - zawodnik UKS Barnim Goleniów został Mistrzem Polski Juniorów w klasie Optimist. Złoty medal wywalczył na wodach jeziora Zegrzyńskiego.


To wielki sukces zawodnika, który dwa tygodnie temu reprezentował Polskę w Mistrzostwach Europy w Burgas (Bułgaria) i zajął tam 23 miejsce. Jest to pierwszy złoty medal wywalczony dla sekcji żeglarstwa UKS Barnim. Nie można było wymyśleć lepszego podsumowania kariery i pożegnania z klasą Optimist- Maks po zakończeniu Mistrzostw Polski przesiada się na większą łódkę, w przyszłym sezonie będzie żeglował na olimpijskiej klasie Laser.

Udany występ zaliczyli również Joanna Cymerman i Krzysztof Olejnik, którzy zajęli odpowiednio 10 i 9 miejsca w swoich kategoriach.

W klasyfikacji klubowej UKS Barnim Goleniów zajął 8 miejsce, zdobywając 41 punktów i jest to najwyższe miejsce w historii klubu. Gratulujemy trenerowi, Michałowi Zera i jego doskonale wyszkolonym zawodnikom!

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Sport Wed, 23 Aug 2017 12:57:37 +0000
Zapisy otwarte http://www.goleniow.pl/dla-mieszkancow/sport/aktualnosci/item/6090-zapisy-otwarte http://www.goleniow.pl/dla-mieszkancow/sport/aktualnosci/item/6090-zapisy-otwarte Zapisy otwarte

Można się już zapisać do startu w biegach 29. Goleniowskiej Mili Niepodległości. Bieg jak zwykle odbędzie się 11 listopada, w tym roku będzie to sobota.

Przewidziany jest bieg na dystansie 1 mili oraz bieg GAZ-SYSTEM na dystansie 10 km. Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie pod adresem https://domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/zgloszenie.php?LP_impr=177
Wpisowe do 30 sierpnia br. wynosi 50 zł.
Szczegółowe informacje i pdfregulamin biegów podane zostały na internetowej stronie OSiR Goleniów.

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Sport Mon, 24 Jul 2017 12:16:37 +0000
Srebro dla Bakana http://www.goleniow.pl/dla-mieszkancow/sport/aktualnosci/item/6087-srebro-dla-bakana http://www.goleniow.pl/dla-mieszkancow/sport/aktualnosci/item/6087-srebro-dla-bakana Srebro dla Bakana

Miłosz Bakan, strzelec z KSS LOK „Tarcza” Goleniów zdobył srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w Warszawie w dniach 15-19 lipca br.

Miłosz wywalczył srebro w konkurencji 60 strzałów leżąc na odległość 50 m. W tej samej konkurencji startowała również Marta Romanowska, która zajęła siódme miejsce.

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Sport Mon, 24 Jul 2017 07:56:17 +0000
Dwóch mistrzów Polski z Barnima http://www.goleniow.pl/dla-mieszkancow/sport/aktualnosci/item/6085-dwóch-mistrzów-polski-z-barnima http://www.goleniow.pl/dla-mieszkancow/sport/aktualnosci/item/6085-dwóch-mistrzów-polski-z-barnima Dwóch mistrzów Polski z Barnima

W ostatni piątek, pierwszego dnia Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce w Białymstoku (21-23.07.2017), zawodnicy UKS Barnim Goleniów wywalczyli dwa medale na dystansie 3000m z przeszkodami. Krystian Zalewski czwarty raz z rzędu zdobył złoty medal. Mariola Ślusarczyk na tym samym dystansie wywalczyła trzecie miejsce i brązowy medal.

Michał Rozmys w piątek bez kłopotu wygrał bieg eliminacyjny i awansował do finału biegu na 800m.Następnego dnia zwyciężył na dystansie 800m z wynikiem 1:45.70 i tym samym zapewnił sobie start w sierpniowych Mistrzostwach Świata w Londynie. Wynik ten jest nowym rekordem Mistrzostw Polski.

W sobotę swój drugi złoty medal na tych mistrzostwach wywalczył Krystian Zalewski: na dystansie 5000m uzyskał wynik 13:53,45. Krystian obronił oba tytuły mistrzowskie sprzed roku. W biegu na dystansie 5000m pań Mariola Ślusarczyk zajęła 7. miejsce uzyskując wynik 16:32,55, poprawiając swój rekord życiowy o blisko pół minuty. Po dwóch dniach rywalizacji klub UKS Barnim Goleniów zajmował 3. miejsce w klasyfikacji medalowej (3 złote i 1 brązowy medal) oraz 10. w klasyfikacji punktowej.

{gal}aktualnosci/2017/07-24-la{/gal}

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Sport Mon, 24 Jul 2017 05:34:29 +0000
Międzynarodowy turniej szczypiorniaka http://www.goleniow.pl/dla-mieszkancow/sport/aktualnosci/item/6079-międzynarodowy-turniej-szczypiorniaka http://www.goleniow.pl/dla-mieszkancow/sport/aktualnosci/item/6079-międzynarodowy-turniej-szczypiorniaka Międzynarodowy turniej szczypiorniaka

W dniach 11 i 12 sierpnia br. w hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 rozgrywany będzie turniej piłki ręcznej kobiet Summer Cup. Wstęp darmowy, warto przyjść – na parkiecie pojawią się uznane drużyny.

Wystąpią zespoły m.in. aktualnego wicemistrza Białorusi – BNTU-Belaz Mińsk, aktualnego wicemistrza Polski – Metraco Zagłębie Lubin, jedna z najlepszych drużyn dywizji 1 w Norwegii – Skrim Kongsberg oraz SPR Pogoń Szczecin.

Będze to już szósta edycja tego wakacyjnego turnieju piłki ręcznej. Tym razem odbędzie się on w Goleniowie, który dysponuje nowoczesną halą sportową umożliwiającą rozgrywanie meczów wysokiej rangi. Hala powstała rok temu, a oficjalne otwarcie miało miejsce w grudniu. Wymiary obiektu to 24 m x 44 m x 7,0 m, co pozwala na rozgrywanie spotkań piłki ręcznej, siatkowej czy piłki nożnej halowej. Hala posiada trybuny, które mogą pomieścić 300 widzów.

Zawody rozgrywane będą w systemie każdy z każdym i trwać będą 2 x 30 minut.

Organizatorami turnieju są Gmina Goleniów, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Pogoń Szczecin oraz OSiR Goleniów. Szczegółowe informacje o turnieju są dostępne na oficjalnej stronie www.gsc2017.pl oraz na facebookowym profilu wydarzenia.

]]>
admin@goleniow.pl (Administrator) Sport Mon, 17 Jul 2017 10:52:25 +0000