Dzisiaj jest: 22 Maja 2018 roku    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Został uruchomiony adres e-mail na potrzeby Zakładu Aktywności Zawodowej. Wszelkich informacji można zasięgnąć pod adresem zaz@goleniow.pl.

Zakład Aktywności Zawodowej

Został uruchomiony adres e-mail na potrzeby Zakładu Aktywności Zawodowej. Wszelkich informacji można zasięgnąć pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Spotkanie, które odbyło się 28 kwietnia br. w Urzędzie Gminy i Miasta jest pierwszym krokiem do stworzenia w Goleniowie - a dokładniej, na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego - zakładu aktywności zawodowej.

8 czerwca nadarzy się okazja obejrzeć kołobrzeski ośrodek, zajmujący się osobami niepełnosprawnymi. Na zlecenie burmistrza Goleniowa organizowany jest wyjazd dla rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych, nauczycieli i opiekunów pracujących w instytucjach zajmujących się tymi osobami oraz wszystkich zainteresowanych tym tematem.

18 czerwca br. odbędzie się spotkanie burmistrza Roberta Krupowicza z goleniowskimi przedsiębiorcami. Rozmawiać mają o pomysłach na funkcjonowanie goleniowskiego Zakładu Aktywności Zawodowej, który zostanie utworzony w Goleniowskim Parku Przemysłowym.

W ubiegły czwartek zorganizowane zostało spotkanie z goleniowskimi przedsiębiorcami, na których przedstawiciele Gminy Goleniów zaprezentowali im ideę Zakładu Aktywności Zawodowej oraz korzyści z ewentualnej z nim współpracy.

Piotr Matławski od 1 sierpnia br. będzie pełnomocnikiem burmistrza ds. tworzenia w Goleniowie Zakładu Aktywności Zawodowej.

Wiele wskazuje na to, że zajęcia przygotowujące przyszłych niepełnosprawnych pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej da się prowadzić w nowoczesnym budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie. Dotąd wydawało się to niemożliwe ze względów formalnych.

Ww wtorek, 5 stycznia br. podpisano umowę na zaprojektowanie goleniowskiego Zakładu Aktywności Zawodowej. Za 145 tys. zł wykona ją firma C2 Centrum Projektowe Magdalena Wilczyńska z Czarnkowa.

W programie „Misja Integracja” nowy Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zapowiada zmiany. Chce je przeprowadzić wspólnie ze środowiskiem osób z niepełnosprawnością.

Pełny zapis wywiadu jest dostępny pod adresem: http://www.pfron.org.pl/pl/wydarzenia/3252,Prezes-Zarzadu-PFRON-w-programie-Misja-Integracja.html. Poniżej prezentujemy materiał video z programu.

 

Panie architektki z czarnkowskiego Centrum Projektowego C2 Magdalena Wilczyńska w czwartek przedstawiły w UGiM projekt Zakładu Aktywności Zawodowej, który ma powstać w Goleniowskim Parku Przemysłowym.

W czwartek, 9 marca marszałek Olgierd Geblewicz i burmistrz Robert Krupowicz podpisali umowę o przyznaniu 9 mln zł na budowę Zakładu Aktywności Zawodowej w Goleniowie.

20 kwietnia br. został rozstrzygnięty drugi konkurs na sfinansowanie szkolenia przyszłych pracowników goleniowskiego Zakładu Aktywności Zawodowej. Ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego województwa zostanie przeszkolone 115 osób mających pracować w ZAZ od stycznia 2019.

Gmina Goleniów otrzyma 9 milionów złotych dofinansowania do budowy Zakładu Aktywności Zawodowej na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego. Pokryje to około połowę kosztów budowy i wyposażenia tej ważnej dla osób niepełnosprawnych inwestycji.

Na śniadanie podatkowe, zorganizowane w ostatnią środę przez Deloitte Doradztwo Podatkowe, zaproszono inwestorów działających w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Zaproszenie przyjęło niemal trzydzieści firm, reprezentowanych najczęściej przez dyrektorów finansowych i głównych księgowych.

Zapraszamy na spotkanie informacyjno-integracyjne dotyczące projektu „CHCEMY WIĘCEJ - aktywna integracja społeczno-zawodowa niepełnosprawnych Mieszkanek i Mieszkańców gminy Goleniów - przygotowanie do pracy w nowo utworzonym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Goleniowskim Parku Przemysłowym”, które odbędzie się 3 lutego 2018 r. o godz. 10:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Goleniów.

Zdobądź nowy zawód i podejmij zatrudnienie w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Goleniowskim Parku Przemysłowym! Zapraszamy do udziału w projekcie osoby niepełnosprawne i niepracujące zamieszkujące gminę Goleniów w wieku od 18 do 64 lat.

3 lutego 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Goleniowie odbyło się spotkanie informacyjno-integracyjne dla Uczestników Projektu „Chcemy Więcej…” realizowanego przez Gminę Goleniów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Gmina Goleniów z siedzibą w Goleniowie przy Pl. Lotników 1, zgodnie z art. 4 pkt 8 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017r., poz. 1579 z późn. zm.) zwraca się do Państwa z prośbą o złożenie oferty na zadanie p.n.: „Zakup i dostawa laptopów wraz z oprogramowaniem”.

Rozpoczęło się szkolenie osób niepełnosprawnych, które od stycznia 2019 mają być pracownikami Zakładu Aktywności Zawodowej. Gmina Goleniów otrzymała na to niezbędne środki, wybrano firmy mające przygotować przyszłych pracowników ZAZ.

W związku z realizacją przez Gminę Goleniów dwóch projektów aktywujących osoby niepełnosprawne, została uruchomiona Pracownia Wspierania Rozwoju i Aktywności Zawodowej. Pracownia mieści się w budynku Centrum Handlowo-Usługowym Barnim przy ul. Barnima I 1/15 (była siedziba „Vectry”).

W kwietniu tematem zajęć uczestników Pracowni Wspierania Rozwoju i Aktywności Zawodowej przygotowujących się do pracy w ZAZ są spotkania z historią miasta Goleniów. Trenerzy Aktywności wraz z wolontariuszem OPS przygotowali cykl spotkań upamiętniających 750 lecie nadania praw miejskich miastu Goleniów.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl