Dzisiaj jest: 27 Kwietnia 2018 roku    |    Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
piątek, 14 lipca 2017 09:35

Rondo 2.0

Rondo Ulricha Schroedera w Goleniowie (skrzyżowanie Wojska Polskiego z Przestrzenną) wygląda zdecydowanie lepiej, niż przez ostatnie kilka lat. Parę dni temu zostało na nowo zagospodarowane.

Dotychczasowa aranżacja ronda była dziełem poprzedniego właściciela – Zarządu Dróg Wojewódzkich. Kilka lat temu, po wybudowaniu „obwodnicy wschodniej” ulice Szkolna, Armii Krajowej i Wojska Polskiego zostały przejęte przez gminę. Jesienią i zimą rondo trzeba było rozkopać, by wykonać niezbędne instalacje podziemne. Prace zakończono – i to była świetna okazja, żeby wysepkę na rondzie zakomponować na nowo. Pomysł miała odpowiadająca za miejską zieleń pani Ewelina Małycha z UGiM w Goleniowie, prace wykonało PGK. Efekt jest naprawdę niezły, a będzie jeszcze lepszy, kiedy posadzone tam brzozy nieco podrosną.

Padają czasem pytania o wygląd trzech rond na obwodnicy wschodniej. Te skrzyżowania są nadal w administracji Zarządu Dróg Wojewódzkich, więc na ich wygląd władze Gminy Goleniów nie mają większego wpływu. Rondo na przedłużeniu ul. Szczecińskiej jest zarządzane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Burmistrz Robert Krupowicz podejmie działania, by i te skrzyżowania, leżące na drogach wjazdowych do miasta – wyglądały zdecydowanie lepiej.

Urząd Gminy i Miasta

pl. Lotników 1
72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200 lub 222
fax 91 46 98 298
e-mail: ugim@goleniow.pl